Royal Caribbean po raz pierwszy w Portoryko

Autor tekstu: , Data publikacji:

Royal Caribbean, amerykański operator statków wycieczkowych, zapowiedział wprowadzenie nowych kierunków na rejsach statków Oasis of the Seas i Allure of the Seas. Latem przyszłego roku po raz pierwszy statki zacumują w porcie w San Juan.

Największe wycieczkowce świata Oasis of the Seas i Allure of the Seas obsługiwane przez operatota Royal Caribbean zacumują po raz pierwszy w historii działalności w porcie w San Juan. Cumowanie w San Juan zakończy dla obydwu wycieczkowców dziesięcioetapową podróż po Karaibach zaplanowaną na lato przyszłego roku. Royal Caribbean szacuje, że w wyniku zaplanowanych rejsów do San Juan może przybyć na dwóch statkach nawet 60tyś. turystów. Władze Portoryko liczą z kolei, że pojawienie się jednorazowo tak dużej ilości turystów spowoduje potężny zastrzyk gotówki dla wyspy. Przewidywaną wysokość zysków Portoryko szacuje nawet na 6.4 mln dolarów tylko w pierwszym sezonie rejsów.

– Fakt, że firma Royal Caribbean zdecydowała się na uruchomienie rejsów zakańczanych w porcie w San Juan świadczy, że odzyskujemy zaufanie i siłę w branży wycieczkowej w naszym regionie. Jednocześnie pragnę zapewnić, że port w San Juan będzie stale rozbudowywany tak, aby móc zapewnić przypływającym do nas statkom i turystom najwyższy poziom usług – powiedział Colberg Rodriguez, dyrektor portu w San Juan.

Wprowadzenie do oferty Royal Caribbean rejsów do San Juan stało się możliwe dzięki przeprowadzonej w ostatnich latach adaptacji do potrzeb rynku turystycznego portu w tym mieście. W ramach prac zmodernizowane zostało przede wszystkim molo Pier, 3 co było niezbędne, aby móc przyjąć tak duże pływające jednostki. W ostatnich latach Portoryko wydało na modernizację portu w San Juan łącznie 9.3 mln dolarów.

– Udoskonalenia wprowadzone w ostatnim czasie w porcie w San Juan przy Pier 3 były niezbędnym elementem do tego abyśmy mogli zaproponować naszym klientom rejsy do Portoryko. Z dumą i pewnością mogę powiedzieć, że latem 2016r. dwa największe statki wycieczkowe Oasis of the Seas i Allure of the Seas po raz pierwszy przybiją do portu w Portoryko – powiedział Michael Bayley, prezes Royal Caribbean International.