Hotel Hyatt powstanie w Gruzji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Międzynarodowa sieć hotelarska Hyatt zawarła umowę z Rustaveli Property o zarządzaniu obiektem położonym przy głównej arterii miasta. Hotel Hyatt w Tbilisi ma zostać otwarty dla gości w 2017r.

Hotel Hyatt Regency powstanie w zaadaptowanym budynku zajmowanym w przeszłości przez gruzińskie ministerstwo sprawiedliwości. Obiekt mieści się przy głównej arterii gruzińskiej stolicy – Rustaveli Avenue. W hotelu poza 170 pokojami i apartamentami znajdą się również powierzchnie konferencyjne w pełni wyposażone powierzchnie konferencyjne,  sale balowe, cztery restauracje, a także gabinety SPA, i centrum fitness. Całość powierzchni użytkowej przeznaczonej dla gości hotelu ma wynieść ponad 8tyś. mkw. Jak podały władze marki planowane otwarcie Hyatt Regency Tbilisi nastąpi w 2017r.

– Realizowany w Tbilisi projekt jest dla nas szczególnie ekscytujący ze względu na fakt, że podejmujemy się konwersji budynku, w którym w przeszłości mieściło się gruzińskie ministerstwo sprawiedliwości. Budynek ten jest, bowiem pomnikiem architektonicznego dziedzictwa narodowego. Cieszymy się, że w obiekcie o tak wyjątkowej historii będzie znajdował się wkrótce jeden z azjatyckich hoteli sieci Hyatt – powiedział Peter Norman, wiceprezes działu rozwoju w Hyatt.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z marką Hyatt. To dla nas wielka duma i odpowiedzialność uczestniczyć w adaptacji budynku o znaczeniu historycznym. Z niecierpliwością wyczekujemy momentu uruchomienia hotelu dla gości – dodał Roman Pipia, przedstawiciel Rustaveli Property.