7132 Tower. Najwyższy hotel na świecie

Autor tekstu: , Data publikacji:

W szwajcarskich Alpach powstanie najwyższy hotel świata. Wysoki na 381 metrów 7132 Tower ma być gotowy do przyjęcia gości w 2019r.

Zlokalizowany w alpejskiej miejscowości Vals hotel 7132 Tower ma być gotowy na przyjęcie pierwszych gości w 2019r. Obiekt powstaje z inicjatywy szwajcarskiego przedsiębiorcy Remo Stoffela, który pełni funkcję prezesa koncernu Farnek zajmującego się budową nieruchomości komercyjnych głównie na rynku arabskim. Za projekt budynku odpowiada z kolei amerykańskie biuro architektoniczne Morphosis. Całkowita wysokość obiektu zgodnie z projektem po ukończeniu budowy ma wynosić 381 metrów, co w przypadku powodzenia inwestycji uczyni hotel 7132 Tower najwyższym budynkiem hotelarskim na świecie i zajmie miejsce obecnie dominującego JW Marriott Marquis Hotel w Dubaju – informuje portal rp.pl.

W hotelu ma się znaleźć łącznie 107 pokoi wszystkie wyposażone w panoramiczne okna, a także punkty usługowe i relaksacyjne dla gości takie jak bary, restauracje i centrum SPA. Dodatkowo w podstawie budynku mają zostać wybudowane korytarze łączące hotel z najważniejszymi obiektami turystycznymi w okolicy. Inspiracją do budowy wysokościowca w dolinie w Alpach dla Stoffela stały się najwyższe, najruchliwsze i najnowocześniejsze budowle wznoszone w Dubaju.

-Podczas wczesnego rozwoju tego miasta obserwatorzy, zarówno regionalni, krajowi jak i międzynarodowi, nie byli pewni, czy wysnuta przez szejka Mohhameda wizja Dubaju kiedykolwiek zostanie zrealizowana. Dubaj konsekwentnie realizował swoją strategię i w zeszłym roku przyjął 12 milionów nocujących w nim gości. W 2020 chce ich zaś mieć już 20 milionów. To mnie zainspirowało do zrealizowania swojej własnej wizji, uruchomienia tego wspaniałego projektu, który w ciągu czterech lat zostanie zbudowany w moim rodzinnym mieście Vals – powiedział Remo Stoffel.