Tried & Tested. Wakacje w Radisson Blu Hotel Reussen

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pomysł na letnie wakacje? Elegancki hotel w samym sercu szwajcarskich Alp. Rozsmakuj się w letnich górskich atrakcjach regionu Andermatt, podziwiaj monumentalną przyrodę i czerp inspirację do działania prosto z natury!

Odkryj Alpy Szwajcarskie zatrzymując się w tym wyjątkowym, nowoczesnym hotelu. Od Zurichu dzieli go zaledwie 1,5 godziny jazdy samochodem. Ciepłą i przytulną atmosferę stworzono w nim wykorzystując naturalne materiały: drewniane podłogi, naturalne tkaniny i oryginalne meble. To przykład wyjątkowego połączenia szwajcarskiego stylu górskiego i skandynawskiego wzornictwa.

Czarujące Andermatt

Usytuowany w samym sercu Alp Szwajcarskich, w połowie drogi między Zurychem a Mediolanem i zaledwie 30 kilometrów od Jeziora Czterech Kantonów, hotel znajduje się w malowniczej wiosce położonej między znanymi stokami narciarskimi SkiArena Andermatt, Sedrun i Disentis ze słynnym Gemsstock. Latem zamiast śniegu na stokach zobaczymy zielone, kwitnące łąki.

Pokoje i apartamenty

Hotel składa się z dwóch połączonych ze sobą skrzydeł. W jednym znajdują się 244 eleganckie i przestronne pokoje oraz apartamenty, a w drugiej rezydencje. Wszystkie pomieszczenia mają duże okna, przez które można podziwiać niepowtarzalny alpejski krajobraz.

Obudzić się rano z widokiem na malownicze doliny i cieszyć rześkim, czystym powietrzem popijając świeżo zaparzoną kawę na tarasie! Radisson Blu Hotel Reussen Andermatt jest idealna bazą wypadową dla miłośników gór. Oferuje też łatwy dostęp do różnorodnych sportów letnich. Miejsce to słynie z dobrze wyposażonych sal konferencyjnych. Jedna z nich, o powierzchni 466 mkw. może pomieścić aż 700 osób.

Smaki Szwajcarii

Hotelowa restauracja codziennie serwuje śniadanie w formie bufetu, à la carte i amerykańskie. Wypoczynek w hotelu Radisson Blu Hotel Reussen w Andermatt nie będzie jednak kompletny bez wizyty w restauracji Spun. Korzystając z najlepszych regionalnych produktów, szef kuchni Gerd Rentz przekłada złożoność kulturową Andermatt na sferę kulinarną, zapewniając całkowicie wyjątkowe doznania smakowe z wpływami retoromańskimi, włoskimi i francuskimi. Po długim dniu zwiedzania Andermatt klimatyczny Bärbar, usytuowany wokół kominka, jest idealnym miejscem na relaks.

Uela Spa & Pool

Po górskiej wędrówce warto rozgrzać mięśnie w Uela Spa. Znajdziemy tam 25-metrowy basen z widokiem na góry, dużą strefę fitness ze sprzętem Technogym, dwie sauny i łaźnię parową. Można również zdecydować się na masaż na bazie alpejskich ziół, miodu lub wody pochodzącej z alpejskiego źródła.

Lokalne atrakcje

Poznaj górskie szlaki rowerowe, wędruj po okolicy lub podążaj za czterema źródłami rzek w regionie. Ponieważ hotel znajduje się w niewielkiej odległości od Andermatt, możemy szybko dotrzeć do centrum wioski, a od 18-dołkowego pola golfowego Andermatt Swiss Alps dzieli nas zaledwie kilka minut. Trzeba przyznać, że poledoskonale wpisuje się w naturę doliny Ursern i oferuje swoje usługi zarówno entuzjastom rekreacji, jak i ambitnym golfistom, spełniając międzynarodowe standardy turniejowe. Elementy alpejskie: formacje skalne, łąki kwiatowe, strumienie i jeziora tworzą tor zaprojektowany przez znanego architekta Kurta Rossknechta. Wiatr, który może szybko wiać przez dolinę, stanowi wyzwanie sportowe i optymalnie uzupełnia przyjemność z gry. To najwyższej klasy alpejskie doświadczenie.

radissonhotels.com