Wino, kultura i śpiew czyli włoski festiwal

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rozwinięta infrastruktura, bogactwo kulinarne oraz tradycja win między innymi Lambrusco sprawiają, ze Emilia Romagna to naprawdę niezwykły, włoski region. Do pełnej celebracji brakuje jednak muzyki, która także jest głęboko wpisana w jego tradycję, bowiem w 2006 roku Bolonia została wpisana na listę Creative Music City UNESCO. 

Niesamowity arsenał gastronomiczny, wino Lambrusco i muzyka. Czy nie jest to wystarczający powód, aby doświadczyć i poznać region Emilia Romagna? W ciągu roku organizowanych jest tutaj wiele koncertów oraz festiwali muzycznych. Każdy z nich to unikalne i pełne wielu atrakcji dla lokalnych mieszkańców i turystów wydarzenie. Magię oraz niepowtarzalność dodatkowo buduje atmosfera pięknych, zabytkowych, włoskich miast, które swoim urokiem sprawiają, że region ten jest idealny na krótki, letni lub jesienny city break.

Niebawem ulice renesansowej Ferrary wypełnią grajkowie muzyczni, bowiem 18 sierpnia rozpocznie się i będzie trwał do 26 sierpnia Ferrara Buskers Festival. Jest to jedno z największych i najbardziej znanych wydarzeń na świecie. Festiwal ten to nie tylko dziesięciodniowe święto muzyki, ale również sztuki ulicznej. Wówczas każdym zabytkowym zakątkiem monumentalnego miasta wzniesionego przez dynastię Este, zawładną kuglarze i artyści – wśród nich żonglerzy, klauni i akrobaci, którzy będą zabawiać niezwykłymi, przedmiotami, narzędziami i instrumentami. Klasyczne, regionalne oraz egzotyczne dźwięki będą towarzyszyły widzom w czasie tej magicznej podróży. Atrakcje, które czekają na wszystkich pozwolą spojrzeć na świat kultury w całkowicie odmienny sposób. Punktem kulminacyjnym będzie niezwykle barwna sceneria w Ferrara Music Park, gdzie codziennie o północy rozpoczynać się bedzie Busker Night. Niezmiennie od 31 lat festiwal cieszy się bardzo dużą popularnością i gromadzi około 800 000.

Emilia Romagna to nie tylko raj pełen doskonałego jedzenia, ale również region wypełniony muzyką. Parma, zlokalizowana na północy Włoch, wpisana na listę UNESCO jako Kreatywne Miasto Gastronomii to ojczyzna szynki parmeńskiej, sera parmezan i przede wszystkim kultury. W Parmie mieszkali między innymi wybitni malarze Antonio da Correggio i Parmigianino, a także opera Arturo Toscanini. Ponadto to właśnie tutaj urodził się twórca muzyki klasycznej Giuseppe Verdi. W związku z tym w dniach 27 września do 21 października w Parmie będzie trwał festiwal na jego cześć. Podczas tego miesiąca odwiedzający będą mogli posłuchać twórczości Verdiego w Regio Theatre w Parmie oraz Teatrze Verdiego w Busseto. Podczas tego festiwalu nie zabraknie również wielu dodatkowych i ciekawych wydarzeń kulturalno-muzycznych np. sztuki i inscenizacje sceniczne, czy występy młodych wokalistów na cześć mistrza.