Wizz Air odleci do jesienią do Maroka

Autor tekstu: , Data publikacji:

Węgierski tani przewoźnik Wizz Air zainauguruje jesienią nowy, dość egzotyczny kierunek - Maroko. Do Marrakeszu będziemy mogli polecieć z Wilna oraz Warszawy. To będzie jedyne bezpośrednie połączenie tego typu ze stolicy Polski. 

Marrakesz leży u podnóża gór Atlas. Zwany „czerwonym miastem”, jest jednym z największych i najpopularniejszych w Maroku. Przyciąga podróżnych tradycyjnymi targowiskami, soukami, i wykwintną kuchnią. Nowo ogłoszony kierunek jest drugim marokańskim miastem dostępnym w siatce Wizz Air, która obecnie składa się z 142 miejsc w 44 krajach w całej Europie i nie tylko.

Pierwszym połączeniem linii z Maroka jest uruchomiony w 2017 roku Agadir. Aktualnie Wizz Air oferuje 7 tras do Maroka z 5 miast na Węgrzech, Litwie i w Polsce. Wizz Air będzie latał do Marakeszu dwa razy w tygodniu – z Warszawy w środę i w niedzielę, z Wilna – w poniedziałek i piątek.

– Cieszy nas rozwój Wizz Air w Maroku. Razem udało nam się zbudować znakomitą relację, co pozwoliło na połączenie Agadiru, a następnie Marrakeszu z najważniejszymi stolicami Europy Wschodniej. Mamy nadzieję na dalszą rozbudowę siatki połączeń WIZZ z marokańskich miast. Dzięki naszej współpracy, wiele międzynarodowych gości odwiedza Maroko i korzysta z bogatej oferty atrakcji kraju – komentuje Rachid Hamzaoui, prezes Moroccan National Tourist Office (MNTO).
– Nowy, atrakcyjny kierunek to kolejny etap rozbudowy siatki połączeń WIZZ. Po raz pierwszy w naszej ofercie pojawia się możliwość podróży z Warszawy i Wilna do Marrakeszu. Ceny zaczynają się już od 29,99 euro, co daje naszym klientom wyjątkową szansę odkrywania bogatej kultury Maroka, malowniczych budynków i doskonałej kuchni – dodaje Sorina Ratz z biura prasowego Wizz Air.