Nowy Hampton by Hilton we Frankfurcie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejny hotel na bogatej mapie niemieckiego Frankfurtu. Hampton by Hilton Frankfurt City Centre East to drugi hotel tej marki w mieście. Hotel dołącza do ośmiu pozostałych zlokalizowanych w innych niemieckich miastach.

Nazywany „najbardziej międzynarodowym miastem Niemiec”, Frankfurt odwiedzany jest przez coraz większą liczbę gości. W roku 2017 było ich 5,6 miliona, co oznacza 8-procentowy wzrost w porównaniu do 2016. (dane opublikowane przez Frankfurt Tourist+Congress Board).
Trend ten kontynuowany jest w roku 2018 – w samym styczniu i lutym tego roku liczba odwiedzających wyniosła ponad 860 tysięcy, co daje 9-procentowy wzrost.
Lotnisko we Frankfurcie, które jest trzecim pod względem wielkości w Europie, od roku 2015 obsługuje ponad 60 milionów pasażerów rocznie.

Hampton by Hilton Frankfurt City Centre East jest położony w dzielnicy finansowej w pobliżu Europejskiego Banku Centralnego. 182-pokojowy hotel znajduje się 15 minut jazdy samochodem od lotniska.

– Będący zarówno centrum biznesowym znanym z organizacji najznamienitszych targów i wydarzeń na świecie, jak i uroczą destynacją turystyczną charakteryzującą się piękną architekturą i zabytkami historii, Frankfurt jest idealnym miejscem zarówno dla osób podróżujących w interesach, jak i tych odwiedzających, którzy przyjeżdżają tutaj, aby wypocząć – zachęca Dieter Esslinger, dyrektor hotelu.