Wizz Air poleci do Agadiru nowym A 321 neo

, Data publikacji:

Wizz Air ogłosił kolejne etapy rozwoju w bazie w Warszawie, gdzie umieści jeden z samolotów Airbus A321neo. Nowy samolot umożliwi uruchomienie nowej trasy, do Agadiru w Marrakeszu, a także zwiększenie częstotliwości lotów na 13 trasach z Warszawy. 

Wraz z kolejnym samolotem w bazie w Warszawie, flota będzie składać się z 11 maszyn. Pozwoli to na zwiększenie liczby tras ze stolicy do 58, wliczając uruchomienie połączenia do Agadiru. Ponadto, dodatkowa przepustowość umożliwi podwyższenie częstotliwości lotów z bazy do Alicante, Barcelony, Bazylei, Brukseli Charleroi, Kopenhagi, Eindhoven, Malagi, Mediolanu Bergamo, Nicei, Oslo Sandefjord Torp, Rzymu, na Teneryfę i do Walencji.

– Cieszymy się, że rozwijamy się w Warszawie, czym udowadniamy nasze zaangażowanie w stolicy Polski, gdzie spodziewamy się zostać tego lata numerem jeden wśród przewoźników ultraniskokosztowych – pod względem liczby miejsc, gdzie dodajemy kolejny samolot zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu dodania poprzedniego. Od października 2023 roku będziemy realizować loty na pokładach 11 samolotów z lotniska. Umieszczenie naszego najnowszego samolotu w Warszawie jest dla nas wydarzeniem wyjątkowym nie tylko dlatego, że pozwala na wzmocnienie naszej oferty rynkowej, dając klientom z Polski możliwość podróżowania z nami w sumie na 173 trasach do 27 krajów oraz zwiększając ruch turystyczny w tak pięknym kraju – 30. samolot w Polsce to solidny kamień milowy na drodze rozwoju zarówno naszego, jak i całej branży lotniczej w Polsce – podkreśla Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.