Wizz Air poleciał z Gdańska do Walencji i Rzymu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wizz Air uruchomił dwie nowe trasy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, trzeciego co do wielkości lotniska w Polsce. Od 31 marca podróżni Wizz Air mają możliwość odkrywania przepięknego wybrzeża Walencji w Hiszpanii, a od 1 kwietnia wiecznego miasta - Rzymu we Włoszech.

Długotrwała i pełna sukcesów historia Wizz Air w Gdańsku rozpoczęła się 20 lat temu, kiedy to linia uruchomiła swój pierwszy lot z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w sierpniu 2004 roku. Od tego czasu Wizz Air stale rozszerza swoją działalność, wprowadził ponad 30 nowych tras i zwiększył częstotliwość lotów aby zapewnić stale rosnące zapotrzebowanie pasażerów. Angażując się w zapewnianie niskokosztowych i wygodnych podróży lotniczych, Wizz Air odegrał znaczącą rolę w poprawie połączeń między Gdańskiem, a wieloma miejscami docelowymi w Europie. Obecnie linia oferuje z Gdańska 34 trasy do 16 krajów.

Walencja, znana ze swoich spektakularnych plaż, bogatej historii i tętniącej życiem sceny kulturalnej, będzie teraz łatwo dostępna z Gdańska, dzięki oferowanym przez Wizz Air bezpośrednim lotom. Niezależnie od tego, czy celem jest delektowanie się paellą nad Morzem Śródziemnym, czy podziwianie futurystycznej architektury Miasta Sztuki i Nauki, podróżni mogą niewątpliwie zanurzyć się w niepowtarzalnym uroku Walencji.

Ponadto Wizz Air zainaugurował loty z Gdańska do Rzymu Fiumicino, zapewniając podróżnym możliwość poznania kultowych zabytków, włoskiej kuchni i ponadczasowego uroku stolicy Włoch. Od Koloseum i Watykanu, po urokliwe uliczki Zatybrza, Rzym to niezapomniane wrażenia przesiąknięte historią i romantyzmem.

Sasha Vislaus, managerka ds. Komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedziała,  „Cieszymy się bardzo z możliwości wprowadzenia nowych, ekscytujących połączeń z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do Walencji i Rzymu Fiumicino. W Wizz Air dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pasażerom szeroką gamę możłiwości podróżowania w  przystępnych cenach, a te nowe trasy jeszcze bardziej potwierdzają nasze zaangażowanie w rozbudowę siatki połączeń WIZZ i oferowanie pasażerom coraz więcej okazji odkrywania najbardziej urzekających miejsc w Europie.”

Loty  Gdańsk–Walencja będą realizowane dwa razy w tygodniu w czwartki i niedziele, natomiast loty na trasie Gdańsk–Rzym Fiumicino będą odbywały się trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki, a od sierpnia także w niedziele.