Wizz Air wdraża nowe procedury szkoleniowe

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Wizz Air stał się pierwszą linią lotniczą, która wdrożyła zarówno pakiet Mobile Airbus Training Experience (MATe), jak i technologię wirtualnego trenera procedur (VPT) do szkolenia pilotów.

Integracja obu rozwiązań szkoleniowych w centrum szkoleniowym Wizz Air w Budapeszcie będzie wspierać pilotów przechodzących okresowe i wstępne szkolenie (type rating) dzięki połączonym korzyściom pakietu MATe i wirtualnego trenera procedur. Podczas gdy MATe jest platformą usług opartą na chmurze, obejmującą e-szkolenia i egzaminy dla różnych kategorii szkolenia pilotów, wirtualny trener procedur to innowacyjne rozwiązanie programowe, które zanurza i szkoli kandydatów na pilotów indywidualnie w wirtualnym kokpicie, umożliwiając im ćwiczenia lub zapoznanie się z cechami kokpitu Airbusa i odpowiednie procedury. Narzędzie VR i program kursu przejścia typu A320 Type Transition Course (w oparciu o narzędzie MATe) zostały zatwierdzone przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Umożliwi to Wizz Air szkolenie pilotów zgodnie ze standardami określonymi przez Zatwierdzoną Organizację Szkoleniową (ATO) Wizz Air.

Funkcje szkoleniowe oparte na wirtualnej rzeczywistości zostały zaprezentowane branży w centrum szkoleniowym Wizz Air w Budapeszcie 20 marca.

Wizz Air opened its first training center in Budapest in 2013 with an A320 Full Flight Simulator and classrooms. Since then, the airline has opened a new training centre in Budapest in 2018 and will open another in Rome this year. The training centres are equipped with three Airbus A320 Full Flight Simulators, A320 Fixed-base Simulators, Cabin Evacuation Trainers, and Fire Trainers. The virtual training solutions by Airbus are the latest additions to Wizz Air’s training center in Budapest.

Wizz Air otworzył swoje pierwsze centrum szkoleniowe w Budapeszcie w 2013 roku z pełnym symulatorem lotu A320 i salami wykładowymi. Od tego czasu linia otworzyła w 2018 r. nowe centrum szkoleniowe w również w Budapeszcie, a w tym roku otworzy kolejne w Rzymie. Ośrodki szkoleniowe są wyposażone w trzy pełne symulatory lotu Airbusa A320 oraz symulatory stacjonarne A320 a także makiety ewakuacji kabinowej i pożarowej. Wirtualne rozwiązania szkoleniowe firmy Airbus to najnowszy dodatek do centrum szkoleniowego Wizz Air w Budapeszcie. Aby osiągnąć swoje cele, Wizz Air planuje przeszkolić 4000 członków załogi pokładowej i powitać 300 nowych samolotów A321neo i A321XLR do 2030 roku.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni i wdzięczni za współpracę z Airbusem przy tworzeniu i uzyskaniu zgody CAA na nasz nowy program i narzędzie szkoleniowe VR. Ta wiodąca na rynku technologia zrewolucjonizuje nie tylko sposób, w jaki szkolimy naszych pracowników, ale także całą branżę. Bardzo dbamy o nasze załogi lotnicze i wierzymy w inwestowanie w najlepszą technologię, aby osiągnąć najwyższe i najbezpieczniejsze standardy szkoleniowe na rynku. Nowe narzędzia umożliwią naszym załogom działanie na najwyższym poziomie – powiedział Attila Tóvári, Head of ATO w Wizz Air.