Wizz Air z nowym A320neo

, Data publikacji:

Wizz Air świętuje wprowadzenie do floty nowego samolotu Airbus A320neo napędzanego silnikami GTF. Jest to 1000. A320neo wyposażony w GTF dostarczony przez Pratt & Whitney i dołączy do floty 153 samolotów WIZZ.

Wizz Air wybrał ultranowoczesne i wydajne silniki GTF firmy Pratt & Whitney do zasilania 276 samolotów z rodziny A320neo, z których dotychczas dostarczono już 54. Linia korzysta również z silników Pratt & Whitney – V2500® – w swoich 105 maszynach A320ceo.

Silnik GTF Pratt & Whitney umacnia pozycję WIZZ jako jednej z linii lotniczych na świecie rozwijających się w najbardziej zrównważony sposób – poprzez redukcję zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla przez samoloty z rodziny Airbus A320neo o 16%, regulowanych emisji o 50% oraz poziom hałasu o 75%. Wizz Air zobowiązuje się do ponad 3-krotnego zwiększenia swojej floty, dzięki zamówieniu 378 najnowocześniejszych samolotów z rodziny A320. Pozwoli to linii na dalsze zmniejszanie wpływu na środowisko o 25% dla każdego pasażera do 2030 roku.

– Z radością witamy 1000. samolot z rodziny A320neo wyposażony w silniki GTF. Wiodąca w branży technologia zastosowana w silniku GTF pomaga napędzać nasz rozwój, jednocześnie pozwalając na stałe zmniejszanie naszego wpływu na środowisko i dalszą redukcję kosztów operacyjnych. Dzięki naszej współpracy z Pratt & Whitney podróże lotnicze stają się przystępne dla większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie jesteśmy partnerami w działaniach na rzecz pomocy ukraińskim braciom i siostrom, aby mogli dotrzeć do bezpiecznych miejsca docelowych – komentuje Owain Jones, członek zarządu ds. rzwoju w Wizz Air.