Wyprawy do Korei Południowej

Korea Południowa to idealny wybór dla podróżników szukających pięknych krajobrazów, różnorodnej natury, unikatowej kuchni, interesującej historii i przede wszystkim nowoczesności. Wycieczki do Korei Południowej mogą być naprawdę zróżnicowane, oferując niezliczone atrakcje i doświadczenia.

Od historii do nowoczesności

Niegdyś Korea Południowa kojarzyła się z burzliwą historią, interwencjami zbrojnymi i nieustającym konfliktem z Północą. Obecnie to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej prosperujących krajów na kontynencie azjatyckim, znajdujący się na szczytach rankingów dotyczących jakości życia. Korea słynie m.in. z wielkich firm takich jak Samsung, Kia czy LG, dobrze prosperującej branży kosmetycznej oraz licznych produkcji filmowych i muzycznych (tzw. K-pop). Nie można zapomnieć również o popularności gier komputerowych, w których tamtejszy e-sport stoi na równi ze sportami tradycyjnymi. Korea Południowa była również gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku, Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2002 i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku.

Kulinaria i kultura

Miasta i miasteczka w Korei pełne są ulicznych marketów, gdzie można znaleźć aromatyczne koreańskie potrawy. Kulinaria to obowiązkowy punkt wycieczki po Korei Południowej, a potrawy takie jak Bibimbap, Kimchi i Bulgogi to tylko przykłady najsmaczniejszych dań. Korea to kraj posiadający własną unikatową kulturę, pismo i obyczaje. Mimo wszechobecnego buddyzmu, możemy natrafić na lokalne wierzenia, szczególnie na wyspie Jeju (Czedżu). Jednym z najważniejszych miast w historii Korei jest Gyeongju, nazywane muzeum bez murów z uwagi na liczne zabytki. Mieszkańcy Korei natomiast są jednymi z najmilszych i najsympatyczniejszych ludzi w całej Azji, zaskakując swoją gościnnością i szczerym uśmiechem.

Zabytki i przyroda

W Korei znajduje się szereg atrakcji historycznych pamiętających czasy cesarskie, m.in. liczne pałace, kolorowe ogrody i starówki pełne wąskich uliczek. Nie brakuje również miejsc pamięci z czasów bardziej współczesnych -memoriały ku chwale bohaterów wojennych, strefa DMZ i muzea armii północy. Korea Południowa to także raj dla miłośników trekkingu i wycieczek pieszych, oferując przepiękne dziewicze krajobrazy i rozległe wybrzeża. Lasy zajmują niemal 66% kraju, a liczne parki narodowe, takie jak Park Narodowy Sorak-san, zapierają dech w piersiach.

Wycieczki objazdowe

Indywidualne wycieczki objazdowe lub podróże w małych grupach z CARTER® do Korei Południowej to najlepszy sposób na poznanie jednej z azjatyckich potęg kulturowych i gospodarczych. Do dyspozycji Gości zawsze jest osobisty kierowca, przewodnik lub opiekun miejscowy, a podróżni sami decydują o tym, co chcą obejrzeć danego dnia. Podróżując z biurem CARTER® można liczyć na luksusowe zakwaterowanie w najlepszych hotelach w miastach takich jak Seul, Busan oraz na wyspach. Odwiedzający poznają tradycje nakładające się na nowoczesną kulturę i dobrobyt.

Wyspa Jeju (Czedżu)

Wyspa Jeju, źródło zdjęcia: KTO, Park Eun-kyung

Wyspa Jeju jest największą wyspą w Korei Południowej i prawdziwym cudem natury. Powstała miliony lat temu przez erupcję wulkanów, które stworzyły idealne warunki do rozkwitu flory. Jeju zasłynęła jako jedno z najczystszych miejsc na świecie oraz dom dla licznych gatunków roślin, które wykorzystywane są w kosmetyce. Wyspa, często nazywana “koreańskimi Hawajami”, przyciąga turystów z całego świata. Od 2007 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz została ogłoszona jednym z 7 nowych cudów natury.

Największe atrakcje wyspy to jaskinia Manjanggul, starożytna wioska Seongeup oraz wodospad Cheonjiyeon. Najbardziej charakterystycznym punktem krajobrazu jest wulkan tarczowy Halla-san, najwyższy szczyt Korei Południowej. Wyspa jest również znana z działalności morskich kobiet haenyeo, nazywanych ostatnimi żyjącymi syrenami, które poławiają ostrygi i inne morskie stworzenia, nurkując na głębokość ponad 60 metrów.

Wycieczki do Seulu

Seul, stolica Korei Południowej, to jedna z największych i najprężniej rozwijających się metropolii na świecie. Miasto zachwyca nowinkami technicznymi, zabytkowymi kompleksami pałacowymi oraz licznymi muzeami. Seul to niezwykle fascynujące, nowoczesne miasto, które przyciąga turystów z całego świata dzięki wspaniałej architekturze i kulturze. Tradycja koegzystuje tu z nowoczesnością na każdym kroku, a bazary, galerie sztuki, muzea i futurystyczne wieżowce tworzą unikalny obraz miasta.

Wczasy i zwiedzanie Busanu

Busan, źródło zdjęcia: KTO, Choi Young-geun

Busan, największe miasto portowe Korei Południowej, jest jednym z nielicznych miejsc, które nie ucierpiały podczas wojny koreańskiej. Od początku XV wieku Busan był portem handlowym, mającym połączenia z Japonią. Do największych atrakcji miasta należą buddyjska świątynia Beomeosa oraz plaża Haeundae, znana z barów, nocnych lokali i restauracji. Inne warte odwiedzenia miejsca to rynek rybny Jagalchi, Akwarium Busan, cmentarz ONZ oraz Muzeum Historii Nowoczesnej i Muzeum Sztuki Miejskiej.

Wakacje w Korei Południowej

Korea Południowa oferuje wiele atrakcji, od nowoczesnych miast po tradycyjne kultury i piękne krajobrazy. Dzięki pomocy profesjonalnego biura podróży można skorzystać z tych wspaniałych doświadczeń i cieszyć się niezapomnianymi wakacjami w tym kraju. Nieważne, czy poszukujecie wycieczki dla dwojga, podróży poślubnej czy wczasów z dziećmi – butikowe biuro CARTER® z przyjemnością przygotuje dla Was nietuzinkową, szytą na miarę propozycję wyjazdu do Korei Południowej.