Zakupy przed odlotem, czyli co można znaleźć w Aelia Duty Free

Sezon wakacyjny rozpoczął  się na dobre, a podróżni na lotniskach myślą już głównie o wyjazdach. Większość jest w drodze na Teneryfę, Maltę czy do Lizbony, aby wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi cieszyć się długo wyczekiwanymi i zasłużonymi urlopami.

Pakowanie walizki zwykle przyprawia wszystkich o niemały ból głowy. Na ostatniej konferencji firmy Aelia Duty Free Krzysztof Loga-Sowiński, ekspert portalu Pasażer.com, podkreślił, że ponad 50% rzeczy potrzebnych podczas urlopu kupujemy w sklepach wolnocłowych. Oznacza to, że starając się nie zapomnieć stroju kąpielowego czy okularów przeciwsłonecznych, do torby nie wkładamy już flakonu z ulubionymi perfumami czy kremu z filtrem, o czym przypominamy sobie właściwie dopiero na lotnisku.

Wszelkie niedobory w walizce można uzupełnić w Aelia Duty Free, którą warto odwiedzić jeszcze przed wylotem. To właśnie tam zwykle robimy zakupy w trakcie podróży. Dlaczego to ten sklep bezcłowy przyciąga tylu klientów?

Przede wszystkim z uwagi na obsługę oraz ogromne, międzynarodowe doświadczenie w sprzedaży bezcłowej. Aelia zapewnia swoim doradcom liczne szkolenia produktowe i kompetencyjne, dzięki czemu posiadają oni szeroką wiedzę i umiejętności pozwalające na pomoc w wyborze odpowiednich perfum czy też kosmetyków. Firma zatrudnia ludzi z pasją, aby stawić czoła wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Wśród doradców Aelia znajdziemy osoby zafascynowane światem alkoholi, które opowiedzą o procesie produkcji oraz sposobie serwowania każdego dostępnego w sprzedaży trunku, profesjonalne wizażystki hobbystycznie zajmujące się charakteryzacją, mające ogromną wiedzę na temat wszelkich kosmetyków (również pielęgnacyjnych) czy też osoby zainteresowane światem perfum.

Ci ostatni, z pomocą aplikacji The Perfumist opartej na sztucznej inteligencji, którą niedawno wdrożyła Aelia, szybko i trafnie dobiorą idealne perfumy na podstawie preferowanych nut zapachowych czy ulubionych zapachów. W bazie aplikacji znajduje się ponad 30 tys. rodzajów różnych perfum, a na karcie każdego zapachu zawarte są wszelkie informacje dotyczące składu oraz głównych nut. Konsultanci Aelia dobiorą perfumy skrojone idealnie do naszych potrzeb – osobowości, naszych preferencji, a nawet doświadczeń życiowych. Wiedzą oni bowiem, że nasze wspomnienia powonieniowe mają ogromny wpływ na preferencje zapachowe.

Perfekcyjnie dobrane perfumy to jednak nie jedyna rzecz, którą można kupić w sklepach Aelia. Sieć oferuje swoim klientom szeroki wachlarz ekskluzywnych produktów – kosmetyków, alkoholi, słodyczy oraz akcesoriów modowych. W ofercie znajdują się takie marki jak Chanel, Dior, Hermes czy Yves Saint Laurent. Dodatkowo firma podąża za najnowszymi trendami na rynku, oferując również szeroką gamę naturalnych kosmetyków, w tym niszowych polskich marek. Można je znaleźć między innymi w specjalnej selekcji Born in Poland, która promuje m.in.  kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała Naturativ, produkty marki Stara Mydlarnia czy artykuły Long4Lashes.

Pomoc wirtualnego asystenta to nie jedyne innowacje, jakie wprowadza Aelia. Starając się usprawnić procesy zakupowe, firma już w 2016 r. wprowadziła BLIK-a, a niedawno jako pierwsza sieć sklepów w Polsce, wdrożyła płatności AliPay i WeChat Pay. Rozwiązania te dedykowane są podróżnym z Azji, którzy jak podkreślono podczas ostatniej konferencji Lagardère, ponad 75% płatności dokonują już online. Dodatkowo, od początku czerwca br. w Aelia wszyscy posiadacze aktywnych kart VISA, którzy pobiorą aplikację Airport Companion oraz dołączą  do programu lojalnościowego, mogą korzystać ze stałego 10% rabatu na każde zakupy. Na ten sam rabat, nawet nie posiadając aplikacji i karty VISA, mogą liczyć ci, którzy zarezerwują produkty on-line (funkcjonalność dostępna na Lotnisku Chopina-Warszawa oraz w Porcie Lotniczym w Gdańsku).

Wszystkie te atuty sprawiają, że zakupy w trakcie wakacyjnej podróży stają się czystą przyjemnością, a nie zaledwie koniecznością uzupełnienia braków w bagażu. Dlatego czasami wręcz warto nie dopakować walizki i zagłębić się w świecie Aelia, aby wakacyjny wyjazd był jeszcze bardziej udany. Na koniec warto wspomnieć, że tylko w tej sieci sklepów wolnocłowych można zebrać punkty Miles&More i wykorzystać je np. do obniżenia kosztów kolejnej podróży.

Więcej szczegółów na stronie AELIA.PL >>
Aelia na FB => Kliknij Tutaj>>