Tanie podróżowanie według Portu Lotniczego we Wrocławiu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od wyboru odpowiedniego kierunku i poszukiwania najbardziej atrakcyjnych cen biletów przez wykorzystanie możliwości taniego, a nawet bezpłatnego parkingu aż do okazyjnych zakupów w lotniskowym sklepie. Jest wiele sposób na tanie podróżowanie - najciekawsze z nich poleca Port Lotniczy Wrocław.

Bilet

Wrocławskie lotnisko oferuje w letnim rozkładzie blisko 40 połączeń regularnych, z czego większość to rejsy tanich przewoźników, jak Ryanair czy Wizz Air. Wybór połączenia to jednak dopiero połowa sukcesu w ramach planowania ekonomicznej podróży. Ceny biletów na stronach przewoźników zmieniają się dynamicznie, w zależności od różnych czynników, dlatego warto poświęcić czas, by wypatrywać czasowych promocji i znaleźć prawdziwą cenową „perełkę”.

W tym przypadku sprawdza się również stara zasada pasażerów korzystających z lotów niskokosztowych – wcześniejsze planowanie podróży może w znacznym stopniu obniżyć koszty biletu. Za przykład niech posłuży jeden z najpopularniejszych wakacyjnych rejsów Portu Lotniczego Wrocław, czyli Malaga. Koszt lotu ze stolicy Dolnego Śląska 31 sierpnia to 660,33 zł*, a 14 września – 373,33 zł. Jednak 24 września za bilet w jedną stronę do Hiszpanii zapłacimy niewiele ponad 200 zł. Różnicę widać również w przypadku Paryża. Teraz pasażerowie muszą liczyć się z wydatkiem w granicach nawet 660 zł (30 sierpnia), ale 27 września taką podróż odbędziemy za 95,20 zł!

Parking

Na wrocławskim lotnisku wraz z otwarciem nowoczesnego terminalu stworzono również liczne udogodnienia dla kierowców. Zmotoryzowani podróżni mają teraz do dyspozycji 1700 miejsc w czterech wydzielonych strefach postojowych przed terminalem oraz na parkingu długoterminowym przy terminalu General Aviation (dawny terminal pasażerski przy ul. Skarżyńskiego).

Dodatkowo mogą korzystać ze strefy Kiss&Fly, czyli wydzielonego miejsca krótkiego, darmowego postoju przed wejściem do terminala. To pomysł od wielu lat stosowany na największych europejskich lotniskach. We Wrocławiu strefę przygotowano z myślą o osobach, które nie chcą parkować, a jedynie odwożą kogoś na lotnisko – właśnie dla nich postój do 10 minut jest darmowy.

Komfortowe rozwiązanie zaproponowano również podróżnym, którzy wybierają się na długi urlop i zastanawiają się, gdzie w tym czasie zostawić samochód. Pod budynkiem terminalu General Aviation powstał długoterminowy parking wakacyjny. To 600 miejsc postojowych w konkurencyjnych cenach – 50 zł za 8 dni i 70 zł za 15 dni postoju. Transport specjalnym busem, który przywiezie i odwiezie podróżnych pod i spod nowego terminalu, jest bezpłatny.

 Zakupy

Na lotnisku funkcjonuje rozbudowana strefa komercyjna, w tym sklepy słynnych światowych marek, jak Emanuel Berg, Heinemann czy Virgin. Warto więc swoją podróż ze stolicy Dolnego Śląska potraktować również jako pretekst do okazyjnych zakupów. Poszczególne produkty, jak choćby markowe perfumy, w sklepie wolnocłowym na wrocławskim lotnisku można kupić nawet ponad 100 złotych taniej niż w markowych drogeriach we Wrocławiu.