Jak tanio podróżować do Wielkiej Brytanii?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wielka Brytania to kraj, do którego z Polski można dostać się łatwo, szybko i komfortowo - głównie za sprawą linii lotniczych Wizz Air, oferujących liczne połączenia w atrakcyjnych cenach do Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Anglia – na wakacje, w odwiedziny, do pracy

Polacy podróżują do Anglii z różnych przyczyn: pracują w tym kraju, odwiedzają rodzinę i znajomych lub pragną przeżyć niezapomniane wakacje w otoczeniu turystycznych atrakcji. Każdy powód jest dobry, by wykorzystać promocje na bilety lotnicze, obowiązujące w wielu polskich portach. Najwięcej dróg prowadzi do Londynu – miasta, którego centrum nigdy nie zasypia. Znajdują się tu najznamienitsze światowe muzea, m.in. Muzeum Brytyjskie, National Gallery, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Odwiedzenie wielu z nich nic nie kosztuje! Po zrobieniu zdjęcia z Big Benem i zobaczeniu Opactwa Westminster, z Londynu przenieść się można do dowolnej części świata. Podmiejskie lotniska obsługują połączenia do wielu kontynentów. Z polskich portów natomiast można udać się również do Liverpoolu i Doncaster.

Niezapomniane wakacje w Szkocji

Szkocja może kojarzyć się tajemniczo – o potworze z Loch Ness od lat krążą rozmaite legendy. Do tego majestatyczne zamki, mężczyźni ubrani w kraciaste spódniczki, grający na dudach… Iście baśniowy krajobraz! Z Polski jak najbardziej osiągalny, wystarczy tylko zakupić tanie bilety lotnicze do Glasgow z portów lotniczych w Warszawie, Gdańsku, Katowicach czy Krakowie. Urlop w największym mieście Szkocji może mieć wymiar edukacyjny. Znajdują się tu bowiem interesujące muzea, m.in.: pełne związanych z wierzeniami świata eksponatów St. Mungo Religious Life and Art czy pokazujące imponującą kolekcję pojazdów Museum of Transport. Z Glasgow łatwo dostać się również do innych miejsc kraju oraz do północnej Anglii.

Na urlop do Irlandii Północnej

Belfast to największe miasto Irlandii Północnej, a zarazem stolica kraju. W ostatnich latach rozwinęło się turystycznie – rocznie odwiedza je kilka milionów ludzi z całego świata. Z Polski do Belfastu można dostać się przez port lotniczy w Katowicach, łatwo osiągalny z wielu regionów kraju. Kto pragnie emocjonujących wakacji, może spędzić je w tym portowym mieście. W doku w Belfaście budowany był słynny Titanic oraz jego siostrzane okręty: Britannic i Olimpic. Ponadto corocznie w Sir Thomas and Lady Dixon Park odbywa się międzynarodowa wystawa róż, gdzie obejrzeć można ponad 100 000 odmian pięknych kwiatów.

Wielka Brytania to państwo tak rozległe i zróżnicowane, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających urlopowiczów. Krótki czas lotu oraz dostępność biletów lotniczych Wizz Air w atrakcyjnych cenach sprawiają, że coraz więcej Polaków wybiera Wyspy Brytyjskie na kierunek podróży.