Najnowszy Dreamliner w Virgin Atlantic

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjski przewoźnik Virgin Atlantic Airways odebrał najnowszy model samolotu pasażerskiego Boeing 787 – 9 Dreamliner. Maszyna ma obsługiwać transkontynentalne połączenia z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych.

Najnowszy model amerykańskiego producenta samolotów, który zasilił flotę brytyjskiego przewoźnika zostanie skierowany przede wszystkim do obsługi połączeń transkontynentalnych pomiędzy Wielką Brytanią, a Stanami Zjednoczonymi. Pierwszy lot za ocean realizowany z wykorzystaniem B787 – 9 ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Rejs do Bostonu zaplanowany został na 28 października. Wyposażony w silniki Rolls – Royce RR Trent 1000 może przelecieć na pełnym zbiorniku paliwa dystans aż 15700 kilometrów. Dotychczas Boeing przyjął 459 zamówień na B787 – 9 od 27 przewoźników – poinformował portal pasażer.com.

Zamówiona przez Virgin Atlantic wersja samolotu posiada trzyklasową konfigurację wnętrz i zabierze na pokład maksymalnie 264 pasażerów, z czego 31 w klasie biznesowej, 35 w ekonomicznej premium i 198 w ekonomicznej. Poza zwiększonym zasięgiem i ilością miejsc względem B787 samolot dysponuje również zwiększonym przedziałem bagażowym, a także jest nieco dłuższy (o 6 metrów) względem swojego pierwowzoru.

Finansowanie zakupu samolotu przez brytyjskiego przewoźnika odbywa się na zasadzie leasingu zwrotnego zawartego z firmą AerCap. Otrzymana przez Virgin Atlantic maszyna jest pierwszą z całej zamówionej puli. W sumie przewoźnik zamówił (wraz z już otrzymanym) szesnaście Boeingów 787-9 Dreamliner. Maszyny mają zastąpić w codziennej służbie samoloty pasażerskie typu Airbus A340.