Lotniska w Dubaju uruchamiają własną aplikację mobilną

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dwa lotniska w Dubaju uruchomiły aplikację mobilną - Dubai Airports App, umożliwiającą uzyskanie szczegółowych danych na temat połączenia lotniczego oraz ułatwiającą poruszanie się po lotnisku. Oprogramowanie o nazwie Dubai Airports App jest dostępne w językach angielskim i arabskim.

Oprogramowanie funkcjonujące w portach lotniczych Dubai International oraz Al Maktoum International w Dubai World Center ma w znaczący sposób ułatwić wszelkie procesy, którym muszą się poddać pasażerowie począwszy od odprawy aż do wejścia na pokład. Wśród najbardziej innowacyjnych funkcji aplikacji jej twórcy wyróżniają usługę wyszukiwania na podstawie numeru lotu szczegółowych danych dotyczących wybranego przez pasażera połączenia. W ramach zakresu informacji uzyskiwanych za pośrednictwem prywatnego urządzenia mobilnego podróżni dowiedzą się m. in. o numerze bramki odprawowej czy ewentualnych opóźnieniach.

Zgodnie z ideą maksymalizacji komfortu pasażerów oczekujących na lotnisku na swój lot aplikacja udostępnia również dane takie jak usługę śledzenia lotu czy trójwymiarową mapę terminalu pasażerskiego z zaznaczonymi punktami handlowo – usługowymi i placówkami gastronomicznymi dostępnymi na terenie lotniska. Dodatkowo dla pasażerów z większym zapasem czasu, którzy po raz pierwszy znajdą się w Dubaju aplikacja może wskazać usytuowanie kabin sypialnych (snoozecubes), lokalizacji ogrodów Zen Gardens czy drogę na mieszczący się przy Dubai International Airport Hotel basen.

-Nasi pasażerowie coraz częściej funkcjonują w środowisku online i oczekują od nas szerokich informacji na temat swoich połączeń czy usług dostępnych w terminalach przekazywanych tą drogą. Odpowiedzią na tego typu oczekiwania jest właśnie aplikacja Dubai Airports App za pośrednictwem, której możemy w czasie rzeczywistym dostosowanym do indywidualnych możliwości czasowych każdego z naszych klientów wskazać najdogodniejszą dla niego formę spędzenia czasu wolnego w terminalu-powiedział Paul Griffiths, dyrektor Dubai Airports.