Ethiopian Airlines poleci do Los Angeles

Autor tekstu: , Data publikacji:

Etiopski przewoźnik ogłosił uruchomienie w czerwcu przyszłego roku nowego połączenia pomiędzy stolicą kraju miastem Addis Abeba, a Los Angeles. Rejsy na tej trasie odbywać się będą z częstotliwością trzech lotów tygodniowo.

Pierwsze połączenia na trasie pomiędzy Addis Abeba, a Los Angeles mają się rozpocząć w połowie czerwca przyszłego roku i będą realizowane z częstotliwością trzech lotów tygodniowo – we wtorki, czwartki oraz niedziele. Uruchomienie rejsów do Los Angeles będzie kolejną po Waszyngtonie lokalizacją w Stanach Zjednoczonych obsługiwaną przez Ethiopian Airlines. Połączenia na tej trasie mają być obsługiwane przez samoloty pasażerskie typu Boeing 787-8 Dreamliner zabierające na pokład maksymalnie 269 pasażerów w klasach biznesowej i ekonomicznej – poinformował portal pasażer.com.

Loty do Los Angeles z Addis Abeba odbywać się będą z przystankiem technicznym w Dublinie. Konieczność postoju w trakcie podróży jest podyktowana ukształtowaniem terenu, na którym znajduje się etiopskie lotnisko oraz warunkami atmosferycznymi panującymi w stolicy Etiopii. Czynniki te uniemożliwiają, bowiem wykorzystania w pełni możliwości technicznych samolotu w momencie startu. Przymusowy przystanek na trasie stworzy jednak pewne korzyści dla pasażerów podróżujących z Dublinu do Los Angeles bądź Addis Abeba. Już wkrótce etiopski przewoźnik na podstawie porozumienia z irlandzkim Departamentem Turystyki rozpocznie sprzedaż biletów do Los Angeles/Addis Abeba z Dublinu.

-Nasze nowe połączenie łączące Addis Abeba, Dublin i Los Angeles odegra kluczową rolę w rozwoju dziedzin takich jak handel, inwestycje czy turystyka na kontynencie afrykańskim. Dodatkowo uruchomienie tego połączenia pozwoli na zbliżenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy „pozornie” odległymi od siebie miastami- powiedział Tewolde Gebremariam, prezes Ethiopian Airlines.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.