LOT startuje do Los Angeles

Autor tekstu: , Data publikacji:

Juz w poniedziałe LOT rozpoczyna regularne połączenia z warszawskiego lotniska Chopina do Loas Angeles. To będzie najdłuższa trasa międzykontynentalna naszego narodowego przewoźnika.

Zdaniem Adriana Kubickiego, rzecznika, nowa kalifornijska destynacja to nie tylko idealna oferta wakacyjna, ale także biznesowa. – Liczymy nie tylko na polskich pasażerów, ale także na chetnych z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Nikt w tej części naszego kontynentu nie lata bezpośrednio do Los Angeles – mówił Kubicki.

Loty będą obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner. Lot z Warszawy będzie trwał około 13 godzin, z powrotem – o godzinę krócej. Załogi maja liczyć 3 pilotów około 10 osób personelu pokładowego. LOT będzie latał do Miasta Aniołów 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.

Połączenie do Los Angeles to 7 długodystansowe połączenie, realizowane przez naszego narodowego przewoźnika. Samoloty LOT-u latają już do Pekinu, Seulu, Nowego Jorku, Toronto, Chicago i Tokio. Kolejne planowane połączenia to Warszawa – Newark oraz Kraków – Chicago.