Dreamlinery LOT-u znów nie poleciały

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wydawało się, że w lecie problemy polskich Boeingów 787 przeszły do historii. Nic bardziej błędnego. Nasz narodowy przewoźnik odwołał w czwartek dwa rejsy.

Odwołane loty to dwa rejsy transkontynentalne – do Pekinu i Nowego Jorku. Podobna sytuacja miała miejsce w środę, gdy nie doszedł do skutku lot do Chicago. Według Radia RMF FM we wszystkich maszynach zapaliły się kontrolki, informujące o konieczności przeprowadzenia pilnego przeglądu technicznego. LOT w tej sprawie milczy.

W związku z odwołaniem lotów anulowane zostały także loty powrotne, planowane tymi samymi maszynami. Pasażerowie zostali skierowani do innych przewoźników.

W styczniu tego roku, niedługo po inauguracyjnym locie pierwszego polskiego Dreamlinera, flota Boeingów na całym świecie została uziemiona przez amerykański urząd lotnictwa cywilnego. Powodem były usterki układu zasilania samolotu, który groził pożarem w trakcie lotu. Jeden z polskich Dreamlinerów utknął na kilka miesięcy w Chicago, drugi – na płycie lotniska im. Chopina w Warszawie. Swoje normalne loty samoloty wznowiły w czerwcu.