Targi Wiatr i Woda na Stadionie Narodowym

Autor tekstu: , Data publikacji:

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się targi żeglarskie Wiatr i Woda. Impreza trwała od czwartku do niedzieli 6 kwietnia. Tematyka wydarzenia poświęcona jest sportom wodnym i żeglarstwu.

Aktualna już 26. edycja wydarzenia po raz pierwszy w historii targów została zorganizowana na tak dużej powierzchni, jaką jest Stadion Narodowy w Warszawie, co pozwoliło organizatorom imprezy na zaproszenie ponad 450 wystawców z Polski i świata. W ramach tegorocznej imprezy goście targów będą mieli okazję zapoznania się z najnowszą ofertą producentów jachtów, motorówek, pontonów czy skuterów wodnych. Ponadto na płycie stadionu znajdują się także stoiska wystawców z ofertą handlową niezbędną do profesjonalnej żeglugi. Wśród oferowanych akcesoriów zainteresowani znajdą produkty takie jak fachowa odzież żeglarska, wyposażenie asekuracyjne czy elektronikę nawigacyjną.

Na imprezie nie zabraknie również stoisk poświęconych kajakarstwu czy windsurfingowi oraz profesjonalnych wystaw poświęconych rybołówstwu gdzie wystawcy zaprezentują produkty takie jak wędki, kołowrotki, spławiki, sztuczne przynęty, a także akcesoria stworzone z myślą o efektywnym wędkowaniu – wśród nich produkty takie jak żyłki i plecionki. Nie zabraknie również stoisk, na których fani wędkarstwa będą mieli okazję zapoznania się z najnowszymi trendami i produktami w dziedzinie fachowej odzieży wędkarskiej.

Dodatkowo po raz pierwszy w historii organizatorzy targów zdecydowali się na stworzenie sektora PODRÓŻE. Przestrzeń strefy wystawowej tego sektora oddana została do dyspozycji władz miast i gmin z całego kraju. W ramach zorganizowanych przez siebie wystaw władze poszczególnych regionów turystycznych będą miały możliwość zaprezentowania możliwości aktywnego wypoczynku organizowanego na wodzie lub nad wodą w tych regionach.

Targi Wiatr i Woda - Piotr Grzybowski

Sektory wystawowe prezentujące najnowszy sprzęt nie są jednak jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów. W trakcie imprezy odbędą się również spotkania z zawodowymi żeglarzami i podróżnikami opływającymi glob oraz wykłady poświęcone bezpiecznemu i poprawnemu żeglarstwu zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Uczestnicy spotkań z żeglarzami będą mieli okazję dowiedzieć się m. in. jak prawidłowo obsługiwać jacht oraz na co uważać, aby uniknąć wypadków na wodzie. W ramach cyklu spotkań z żeglarzami wykłady poprowadzą m. in. Jacek Wacławski, Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik, którzy odbyli rejs wokół obu Ameryk. Z kolei w sobotę (5 kwietnia) o godz. 14 organizatorzy podejmą próbę nawiązania telekonferencji z Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, który samodzielnie pokonał kajakiem Ocean Atlantycki. Dodatkowo specjalny panel dyskusyjny poświęcony zostanie tematyce Stand Up Paddle, czyli „kajakowania na stojąco”.

Choć targi są imprezą stricte branżową dedykowaną zaproszonym gościom organizatorzy przewidzieli również możliwość zwiedzania stref wystawowych dla każdego zainteresowanego. Targi są otwarte dla zwiedzających dziś i jutro w godzinach od 10 do 18 oraz w niedzielę od 10 do 16. Ceny biletów wynoszą odpowiednio 35zł za bilet normalny i 20zł za bilet ulgowy przysługujący emerytom i rencistom, a także uczniom powyżej 12 roku życia i studentom do 26rż. po okazaniu ważnej legitymacji.Wiatr i Woda, Stadion Narodowy - Piotr Grzybowski