Hotel – jak wybrać rozsądnie, żeby nie żałować?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Biura podróży wabią nas kolorowymi folderami ze zdjęciami luksusowych hoteli. Duży basen, elegancka restauracja, schludne pokoje z pięknymi widokami, które zapierają dech w piersiach, aż chce się tam wyjechać od razu! Jednak wybierając się na wczasy z dziećmi powinno się dokładnie sprawdzić miejsce noclegu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Wakacje tuż tuż…i pewnie coraz częściej zdarza Ci się myśleć o wakacjach, które spędzisz w gronie najbliższych. Poświęcasz wiele czasu na poszukiwaniu ciekawych ofert w internecie lub w biurach podróży. Jeśli już zapadała decyzja do jakiego kraju wyjedziecie, czas wybrać odpowiedni hotel lub hostel.

Wiarygodnym źródłem pozyskania informacji odnośnie miejsca noclegu jest renomowane biuro podróży. Pracownik biura podróży powinien być na tyle kompetentny, by przekazać nam wszystkie istotne informacje dotyczące warunków miejsca zakwaterowania oraz dopasowania go pod kątem dzieci. Informacje na ten temat możesz pozyskać również od znajomych lub na forach internetowych. Najlepiej wykorzystać wszystkie możliwe źródła informacji, by nasz wypoczynek nie okazał się niemiłym zaskoczeniem.

Jeżeli znajdziesz serwis, który proponuje ci interesującą ofertę, nie zaprzestawaj poszukiwań. Może się okazać, że na innym portalu ten sam hotel będzie kosztował mniej. Być może trafimy na całkiem inny za to bardziej atrakcyjny pod względem ceny lub udogodnień.

A co brać pod uwagę wybierając się na wakacje z dzieckiem?

Jeżeli wybierasz się na urlop z dzieckiem, przy wyborze noclegu zwróć szczególną uwagę czy hotel – lub też hostel – jest dostosowany do rodzin z dziećmi:
Czy jest podjazd na wózek? czy są windy?
Czy łazienki są odpowiednio wyposażone? (np. w przewijak, nocnik)
Czy pokoje są odpowiednio wyposażone? (np. łóżeczko dla dzieci,poduszka i kołderka, nawilżacz powietrza, podgrzewacz do butelek) i czy są one dodatkowo płatne?
Czy restauracja hotelowa ma w karcie dania dopasowane do dzieci i czy dysponuje specjalnymi krzesełkami i plastikowymi sztućcami do karmienia dzieci.
Jeżeli na terenie hotelu znajduje się basen to czy jest też część przeznaczona dla najmłodszych (np. brodzik)?
Czy na terenie hotelu organizowane są zabawy dla dzieci? Jeżeli wyjeżdżamy zagranicę to sprawdźmy czy czy zajęcia dla dzieci są prowadzone również w języku polskim.
Czy w pobliżu hotelu znajdują się atrakcje dla dzieci (np. wesołe miasteczka, place zabaw, parki rozrywki, salony gier)
Czy pobliska plaża jest strzeżona?czy jest piaszczysta czy kamienista?

Reasumując, warto wybierać miejsca noclegowe, które adekwatne będą do naszego zapotrzebowania. Wybór miejsca noclegowego jest niezwykle istotny, dlatego też warto dobrze zastanowić się nad właściwym hotelem zanim zdecydujemy się na rezerwację.

Artykuł poleca Happy House Hostel z Poznania – www.happyhostelpoznan.pl