Terminal 1 na lotnisku Chopina przejdzie gruntowny remont

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze ogłosiło przetarg na wybór generalnego wykonawcy przebudowy starej części terminala na lotnisku Chopina.

Jest to strefa AB, dawniej nazywana Terminalem 1.

Zostanie ona zamknięta dla pasażerów tuż po zakończeniu UEFA EURO 2012. Przeznaczony do modernizacji budynek terminala wybudowany został na początku lat 90. I ze względu na stan techniczny, wymaga gruntownego remontu. Przy tej okazji stara część zostanie całkowicie zintegrowana z nową częścią.

Modernizacja Terminala 1 będzie polegała na jego przebudowie, rozbudowie oraz dostosowaniu do obowiązujących standardów obsługi: pasażerów, bagażu i bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Zamówienie obejmuje także zaprojektowanie i wykonanie systemu obsługi bagażu, zintegrowanego z takim systemem w strefie T2 oraz budowę 60 m pieszego tunelu podziemnego, który połączy istniejącą stację kolejowej ze strefą T1 Terminala A.

Po przebudowie cały Terminal A będzie stanowił jedną bryłę, całkowicie jednolitą pod względem architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym. Otwarcie przebudowanej części terminala planowane jest na koniec 2014 r.