Tętniące zabawą Marmaris

Autor tekstu: , Data publikacji:

Marmaris to jeden z najbardziej tętniących życiem kurortów letnich położonych w egejskiej, południowo-zachodniej części Turcji. Założone w VI wieku przed naszą erą Marmaris zachwyca nietuzinkowym połączeniem tradycji, wspaniałych zabytków, wyjątkowego krajobrazu oraz... szampańskiej zabawy do białego rana.

Miejscowość tą szczególnie upodobali sobie ludzie młodzi, wielbiciele dobrej zabawy oraz intensywnie rozrywkowych wakacji – nietrudno się domyślić, że ich serca podbiła imponująca ilość klubów, barów, pubów i dyskotek znajdujących się w szczególnym skupieniu wzdłuż jednej z ulic. Bar Street, bo o niej mowa, już sama w sobie stanowi atrakcję dla turystów. Momentami trudno uwierzyć, że jest ona jedną z najstarszych ulic miasta. Kolejnym atutem Marmaris są niebywale piękne krajobrazy, w otoczeniu których każdy zachód słońca wygląda niepowtarzalnie i magicznie. Malownicza promenada zachęca do niespiesznych przechadzek zarówno w świetle dnia jak i przy blasku księżyca.

Wehikuł czasu

Wakacje w Marmaris to nie lada gratka nie tylko dla amatorów pysznej zabawy i pięknych scenerii. Jest to również fantastyczne miejsce dla osób zakochanych w historii. Spacerując ulicami miasta nierzadko napotykamy wspaniałe zabytki architektury – takie, jak chociażby robiący wrażenie zamek wybudowany przez Jonów w 1044 r. p.n.e, rozbudowany w latach późniejszych oraz wielokrotnie restaurowany, między innymi przez Aleksandra Macedońskiego i sułtana Sulejmana Wspaniałego. Na terenie tej imponującej budowli znajdują się obecnie domy, fontanna oraz łuk, zamkowe sale zaś zaadaptowano na muzeum etnograficzne, archeologiczne oraz galerię sztuki.

W handlowej dzielnicy miasta możemy zafundować sobie małe przeniesienie w czasie, na własnej skórze doświadczając uroków nieśmiertelnych targowisk i straganów niemal wyciągniętych żywcem z epok minionych. Przechadzając się wśród stanowisk z kolorowymi przyprawami, warzywami, owocami, wyrobami ze skóry oraz ręcznie wykonaną biżuterią, możemy przeżyć niesamowitą przygodę doświadczaną wszystkimi zmysłami – przenikające się zapachy, wyborne smaki oraz niewyobrażalna ilość kolorów zgromadzona w jednym miejscu, zrobią piorunujące wrażenie na każdym z nas.

Prawdziwie udane wakacje

Jeżeli chcemy zafundować sobie wycieczkę, którą będziemy wspominać jeszcze przez wiele lat, wybierzmy się do Marmaris w Turcji. Jak? Wystarczy skorzystać z jednej spośród wielu propozycji internetowych biur podróży. Po wybraniu oferty, która najbardziej nam odpowiada, wystarczy wykupić wycieczkę, zaznaczyć w kalendarzu termin wyjazdu oraz zaplanować zakupy i pakowanie walizek. O Marmaris w Trucji napisał również portal Qtravel.pl w swoich inspiracjach.

Kiedy? Do Marmaris najlepiej wybrać się w okresie od maja do października, gdyż właśnie wówczas pogoda jest najbardziej przychylna zarówno plażowiczom, jak również wielbicielom aktywnego spędzania czasu. Najwyższe temperatury panują w Marmaris w okresie od czerwca do września, najmniej deszczowych dni zdarza się zaś w lipcu oraz sierpniu.

Jak długo? Najlepiej od razu nastawić się na maksimum zwiedzania – Marmaris nie tylko jest atrakcją samo w sobie, lecz również doskonale nadaje się jako punkt wypadowy do zwiedzania większych miejscowości, w których turystycznych ciekawostek również nie brakuje. Skoro już wybieramy się do Turcji, zobaczmy tak wiele, jak tylko się da!