Ubezpieczenie turystyczne: kiedy warto je wykupić?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wyjeżdżając na wakacje, chcemy pozostawić za sobą problemy i zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody. Mało który turysta przed wyjazdem dba o wykupienie ubezpieczenia turystycznego, sądząc, że na urlopie nic złego mu się nie stanie. Niestety, wypadki mogą zdarzyć się każdemu, a wówczas przydatna okazuje się polisa ubezpieczenia turystycznego. Kiedy rzeczywiście warto ją wykupić?

Jadąc na wymarzone wakacje do Egiptu czy na wycieczkę objazdową po stolicach europejskich, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w czasie podróży możemy zachorować, na lotnisku może zaginąć nasz bagaż albo nasze dziecko może złamać rękę skacząc do basenu. To tylko jedne z niewielu przykrych niespodzianek, które mogą nas spotkać podczas wakacji, zwłaszcza zagranicznych, gdzie nie możemy liczyć m.in. na bezpłatne leczenie finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszty leczenia, transportu medycznego do kraju, rekompensaty za zagubiony bądź utracony bagaż czy pokrycie kosztów zgubionych dokumentów i kart płatniczych – to wszystko zapewni indywidualne ubezpieczenie turystyczne. Lista potencjalnych zagrożeń, jakie czyhają na turystę podczas wyjazdu jest jednak bardzo długa. Musimy też liczyć się z tym, że losowe sytuacje w naszej rodzinie czy pracy zawodowej mogą spowodować, że będziemy musieli tuż przed wyjazdem z niego zrezygnować. Aby nie stracić pieniędzy wpłaconych tytułem zaliczki na konto biura podróży, warto mieć ubezpieczenie turystyczne, które pokryje takie koszty.

Różne warianty dopasowane do oczekiwań klienta

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty ubezpieczeń turystycznych, które zostały wymienione i opisane przez ekspertów ubezpieczeniowych mFind. Klient może zdecydować się na taki zakres ubezpieczenia turystycznego, jaki będzie odpowiadał jego potrzebom i oczekiwaniom, także finansowym. Im większy zakres ubezpieczenia, tym większą składkę będzie musiał opłacić klient. Wybierając ubezpieczenie turystyczne w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, należy sprawdzić, jaką ochronę ubezpieczeniową zapewnia polisa. Może ona obejmować:

– ubezpieczenie NNW,
– ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą,
– assistance,
– ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, OC,
– ubezpieczenie bagażu,
– ubezpieczenie sprzętu sportowego,
– ubezpieczenie kosztów rezygnacji,
– ubezpieczenie kosztów przerwania wyjazdu turystycznego.