Vueling Airlines z Krakowa do Barcelony

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze nisko kosztowego przewoźnika z Hiszpanii – linii lotniczych Vueling Airlines podjęły decyzję o uruchomieniu połączenia lotniczego pomiędzy Krakowem, a Barceloną. Sezonowy rejs odbywa się z częstotliwością trzech lotów tygodniowo.

Połączenia ze stolicy Małopolski do barcelońskiego portu lotniczego El Prat odbywają się z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo w poniedziałki, środy i soboty. Decyzją władz hiszpańskiego przedsiębiorstwa do obsługi połączeń skierowane zostaną samoloty pasażerskie typu Airbus A320. Nowa oferta Vueling Airlines jest szóstą destynacją na Półwyspie Iberyjskim oferowaną przez krakowskie Balice. Ostatni z cyklu sezonowych lotów pomiędzy Krakowem, a Barceloną został zaplanowany przez władze hiszpańskiego przewoźnika na 16 września br. – informuje portal rp.pl.

W ostatnich latach dwukrotnie wzrosło zainteresowanie połączeniami do Hiszpanii wśród mieszkańców Małopolski. Jak tłumaczą władze portu lotniczego w krakowskich Balicach w ubiegłym roku z Krakowa do Hiszpanii wyleciało nieco ponad 170tyś. pasażerów co stanowiło  na przestrzeni ostatnich trzech lat 50proc. wzrost podróżnych na tych trasach. Można zatem śmiało przypuszczać, że nowa oferta Hiszpanów na połączenia do Barcelony spotka się wśród pasażerów z Polski z dużym entuzjazmem.

-Liczymy, że loty z głównego barcelońskiego lotniska z dobrze znanym na tamtejszym rynku przewoźnikiem spowodują większy napływ hiszpańskich turystów. Obserwujemy również duże zainteresowanie tą ofertą polskich touroperatorów i indywidualnych turystów – powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.