Air India w Star Alliance

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zarząd międzynarodowego sojuszu lotniczego Star Alliance wyraził zgodę na dołączenie linii lotniczych Air India do grupy zrzeszającej przewoźników z całego świata. Oficjalne wstąpienie indyjskiego przedsiębiorstwa do sojuszu ma nastąpić 11 lipca.

Decyzja o wstąpieniu Air India do Star Alliance – największego sojuszu linii lotniczych na świecie zapadła w Londynie na specjalnie zorganizowanym spotkaniu pomiędzy władzami obydwu przedsiębiorstw. Po przystąpieniu 11 lipca do sojuszu Air India staną się 27 linią lotniczą zrzeszoną w Star Alliance. Jednocześnie władze indyjskiego przewoźnika ogłosiły wprowadzenie z dniem 25 października br. codziennego połączenia pomiędzy Bombajem, Chenai i Singapurem.

-To jest dla nas wielki zaszczyt, że jako pierwsza linia lotnicza z subkontynentu indyjskiego mamy możliwość przystąpienia do Star Alliance. Z niecierpliwością wyczekujemy możliwości poszerzenia korzyści i przywilejów dla naszych pasażerów wynikających z bycia częścią sojuszu – powiedział Rohit Nandan, prezes Air India.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy Air India ubiegała się o przyłączenie do Star Alliance w 2007r. Wówczas przedsiębiorstwo nie było jednak w stanie sprostać warunkom stawianym przez władze sojuszu, jako niezbędne do przystąpienia do grupy. Teraz jednak po trwających od 2010r. z przerwami przygotowaniach indyjska spółka zyskała zdolność do wstąpienia w szeregi sojuszu.

-Przez ostatnie lata ciężko pracowaliśmy, aby zaspokoić rygorystyczne wymagania stawiane nam przed przyłączeniem. Dziś jesteśmy dumni, że po trudnym procesie przygotowań staliśmy się w końcu członkiem rodziny Star Alliance – dodał Rohit Nandan.