Avianca Brazil w sojuszu Star Alliance

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brazylijski przewoźnik Avianca Brazil został członkiem największego na świecie sojuszu lotniczego Star Alliance, do którego należy także polski LOT. Tym samym w portfolio Stara pojawiło się ponad dwadzieścia połączeń wewnątrz Brazylii, na których będzie można wykorzystywać program Miles and More.

Mark Schwab, szef Star Alliance, uważa, że włączenie Avianca Brazil do sojuszu sprawia, że po kilku latach (od wyjścia ze Stara lini TAM) odzyskał on swoje miejsce na mapie Brazylii.

Avianca Brazil oferuje dziennie ponad dwieście lotów do 24 miast, głównie brazylijskich. Ma 41 samolotów. Jej główne bazy to stolica Brazylii – Brasília oraz lotnisko São Paulo Guarulhos. Jest czwartą co do wielkości linia lotniczą w Brazylii z 9-procentowym udziałem w rynku. Powstała w 1998 roku pod nazwą OceanAir jako linia oferująca usługi powietrznych taksówek, oferujących usługi firmom naftowym. W 2002 roku zaczęła regularne rejsy pomiędzy São Paulo, Rio de Janeiro, Macaé i Campos.

Jak zapowiada Star Alliance, przyjęcie Avianca Brazil może nie być ostatnim krokiem na rynku brazylijskim – sojusz rozmawia o przyjęciu pod swoje skrzydła trzeciej co do wielkości innej linii z tego państwa – Azul.