Najczęściej odwiedzane miasta Europy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jaki ten świat jest mały!

W dzisiejszych czasach świat niejako się skurczył, z jednego jego końca na drugi możemy dotrzeć w kilka godzin. Wystarczy wsiąść w samolot i już można poznawać nowe miejsca. Coraz częstszym podróżom w najdalsze zakątki świata na pewno sprzyja coraz szersza oferta linii lotniczych – dziś możemy już dotrzeć praktycznie wszędzie.

Korzystając z www.sky4fly.net, możemy znaleźć naprawdę okazyjne ceny lotów w każde miejsce na świecie. Wystarczy wpisać datę i miejsce wylotu i powrotu, a potem zarezerwować bilety. Sky4Fly jest nie tylko wyszukiwarką lotów, ale to także internetowe biuro podróży – pozwala to na rezerwację biletów oraz opłacenie ubezpieczenia turystycznego w jednym miejscu. Możemy więc swobodnie skupić się na celu podróży, a całą resztą zajmuje się Sky4Fly.

Francuskie miasto zakochanych

Paryż przyciąga bogactwem zabytków, artystycznymi dzielnicami, francuskim jedzeniem i sławą miasta zakochanych. Stolica Francji niezwykle efektowanie prezentuje się zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, co sprzyja romantycznym spacerom nad Sekwaną.

Każdy z nas, nawet jeśli w Paryżu jeszcze nie byliśmy, na pewno kojarzy takie obiekty jak wieżę Eiffla na Polu Marsowym, gotycką katedrę Notre Dame na wyspie Cite czy Łuk Triumfalny na polach elizejskich. Są to miejsca, w których każdy miłośnik podróży powinien pojawić się przynajmniej raz w życiu. W stolicy Francji warto też zejść pod ziemię, gdzie znajdują się mroczne katakumby. Podziemne korytarze są znane w popkulturze m.in. z Nędzników Victora Hugo.

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia w Paryżu jest także Luwr – jedno z największych i najstarszych muzeów na całym świecie. Znajdziemy tutaj dzieła najbardziej znanych artystów, m.in. Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela Santi czy Rubensa. Od razu ostrzegamy – jeden dzień to stanowczo za mało na podziwianie ogromu zgromadzonej tutaj sztuki.

Włoskie Wieczne Miasto

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – i nic dziwnego, ponieważ jest bogaty w atrakcje z niemalże wszystkich epok; zaczynając od starożytności, poprzez renesans i barok, aż po współczesność. Krótko mówiąc: Wieczne Miasto jest obowiązkowym punktem na mapie miłośników sztuki i architektury.

W stolicy Włoch kultowym już miejscem jest Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów. Co prawda nie spotkamy tutaj już gladiatorów, ale przebywając na trybunach, możemy bezproblemowo wyobrazić sobie odbywające się tu niegdyś walki. Warto obejrzeć także Panteon, termy, liczne luki triumfalne, Forum Romanum.

Odwiedzając Rzym, warto także przejść granice Watykanu. Państwo patriarchów Kościoła przyciąga jednak nie tylko wiernych, ale i wielu turystów. Przepiękne freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej, grób św. Piotra w Bazylice, Muzea Watykańskie z sarkofagami papieskimi – to czeka na nas w papieskiej enklawie.

Katalońska stolica sportu

Barcelona jest stolicą Katalonii – jednej z wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Będąc więc tutaj nie można zapomnieć o dumie regionu, czyli jednym z najsłynniejszych klubów sportowych na świecie. Camp Nou to stadion FC Barcelony, jednak na zwiedzających czeka tam o wiele więcej: zwiedzanie całego obiektu, muzeum losów drużyny czy sklep, gdzie zakupimy oryginalne koszulki piłkarzy.

Miastem zachwycą się także wielbiciele architektury secesyjnej, której ślady spotkamy na niemalże każdym kroku. To Barcelonę zdobią najwspanialsze projekty Antonio Gaudiego. Najsłynniejszym z nich jest Sagrada Familia – nigdy nie dokończony kościół w centrum miasta. Fantastyczne kształty i rękę architekta zobaczymy także w Casa Batlló, Casa Milà czy Parku Güell.

Spacerując po mieście, warto przejść się La Rambla, czyli najpopularniejszą w całej Hiszpanii ulicą handlową, która prowadzi aż do portu. Natomiast u podnóża wzgórza Montjuïc warto znaleźć się wieczorem – w pobliżu znajduje się Magiczna Fontanna. Wieczorami, co kilkanaście minut, możemy spodziewać się tam niesamowitego koncertu, połączenia efektów świetlnych i dźwiękowych.