Warszawa–Stambuł pięć razy w tygodniu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linia lotnicza Turkish Airlines zwiększy z czterech do pięciu liczbę połączeń tygodniowych pomiędzy Stambułem, a Warszawą. Nowe połączenie, które ma wystartować 29 maja jest już zatwierdzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Z dniem 29 maja br. oferta tureckiego przewoźnika powiększy się o kolejny piąty lot tygodniowo pomiędzy Warszawą, a Stambułem. Obecnie korzystając z usług Turkish Airlines pasażerowie z Warszawy mogą polecieć do Stambułu cztery razy tygodniowo – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Zgodnie z planem władz tureckiego przedsiębiorstwa piąty lot na tej trasie odbywał się będzie w czwartki z wylotem ze Stambułu około godziny 12:30 i lądowaniem w Warszawie niecałe półtorej godziny później (13:50). Rejs powrotny na tej trasie planowany jest na godzinę 14:45 (wylot z Warszawy) i przylot do Stambułu około godziny 18:15 – poinformował portal pasażer.com.

-To przede wszystkim większa oferta dostępność do połączeń w świat przez Stambuł – jak i ze świata do Polski. Blisko połowa naszych biletów jest sprzedawana poza Polską. Nasza rozległa siatka połączeń do 248 miast świata, bezpieczeństwo, komfort, jakość, elastyczność, nasza marka – to priorytety jakimi się kierujemy. Mam nadzieję że to właśnie dzięki dodatkowemu rejsowi, będziemy w stanie zaoferować niższe ceny połączeń – powiedział Wojciech Borys, dyrektor ds. marketingu Turkish Airlines na Polskę.

Tureckie przedsiębiorstwo do realizacji połączeń na tej trasie kierowało dotychczas samoloty pasażerskie typu Boeing 737 – 800NG oraz Airbusy A321 przy czym faworytem władz spółki był Airbus, który w ubiegłym roku obsłużył 90proc. połączeń pomiędzy Polską, a Turcją. W związku z wprowadzeniem kolejnego piątego połączenia władze Turkish Airlines przewidują około 10tyś. wzrost liczby pasażerów przewożonych na tej trasie z 60tyś. w roku ubiegłym do 70tyś. w tym roku.

Ponadto częstotliwość połączeń pomiędzy Warszawą, a Stambułem została zwiększona również przez naszego narodowego przewoźnika PLL LOT – informuje portal pasażer.com bazując na informacjach z systemu rezerwacyjnego polskiego przewoźnika. W systemie rezerwacyjnym LOTu już teraz dostępne jest pięć połączeń tygodniowo pomiędzy obydwoma miastami. Piąty rejs polskiego przewoźnika na tej trasie zaplanowany jest na piątki z wylotem z Warszawy o godzinie 12:45 i lądowaniem w Stambule o 16:25. Lot powrotny odbywa się tego samego dnia z wylotem ze Stambułu o 17:30 i przylotem do Warszawy około godziny 19:00.

-Turkish Airlines są partnerem PLL LOT w sojuszu Star Alliance i ta współpraca przebiega dobrze. Rośnie zapotrzebowanie na rynku na połączenia Warszawa – Stambuł, więc taka decyzja jest naturalna – korzystna dla pasażerów, oznacza bowiem większą dostępność. Jest to jeden z elementów zmian w siatce konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami przyjętymi w ramach Planu Restrukturyzacji. W sezonie letnim lot wprowadził nowe częstotliwości na ponad 20 różnych trasach, co zwiększyło zgodnie założeniami swojej strategii możliwości tranzytowe w Warszawie dla pasażerów o ok. 40 proc. Połączenie do Stambułu jest tego elementem. Wszystkie działania Spółki są podejmowane z uwzględnieniem wymaganych środków kompensacyjnych i spadku oferowania na działalności rozkładowej ogółem –tłumaczy Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowa LOT-u.