Wygraj wyścig z Airbusem

Autor tekstu: , Data publikacji:

British Airways przygotowało wraz z planowanym na luty rozpoczęciem połączeń pomiędzy Londynem, a Johannesburgiem ciekawą propozycję dla swoich klientów. Wygraj wyścig z Airbusem A380, a bilety na lot w klasie biznes dostaniesz za darmo.

Oferta brytyjskiego przewoźnika skierowana jest do sportowców amatorów, którzy podejmą wyzwanie i staną do rywalizacji na pasie startowym ze startującym Airbusem A380. Zasady rywalizacji przynajmniej w teorii zdają się być proste. Zawodnik musi po prostu biec szybciej niż rozpędzająca się na równoległym pasie maszyna. Jeżeli biegacz pierwszy dotrze do mety – miejsca, w którym samolot odrywa się od ziemi – wygrywa. Śmiałkowie chcący spróbować swoich sił w tym niecodziennym wyścigu mogą zgłaszać swoje kandydatury na stronie przewoźnika do 20 stycznia br. – poinformował portal rp.pl.

Samo wypełnienie formularza czy wysłanie zgłoszeniowego maila jednak nie wystarczy. Zgłaszający się do konkursu muszą za pośrednictwem kwestionariusza zamieszczonego na stronie internetowej przewoźnika przekonać w 50 słowach władze przedsiębiorstwa, że to właśnie na nich powinien paść wybór. Miejsca w konkursie są, bowiem bardzo ograniczone – do finału, czyli wyścigu z samolotem spośród wszystkich chętnych zakwalifikowanych zostanie jedynie pięciu wybrańców. Następnie władze linii wyłonią spośród wszystkich zainteresowanych pięciu laureatów, którzy na pasie startowym RPA (miejsce realizacji wyścigu) będą mieli szansę zmierzyć się z Airbusem.

Pomimo ograniczonej liczby miejsc i wyczerpującej fizycznie konkurencji warto spróbować swoich sił w tym niecodziennym wyścigu na zwycięzcę czeka, bowiem atrakcyjna nagroda w postaci dwóch biletów na lot do jednej z trzech lokalizacji (Los Angeles, Hong Kong, Johannesburg) w klasie biznes Club World na pokładzie pokonanego Airbusa A380.     

Realizowany na przełomie stycznia i lutego konkurs pod hasłem „Człowiek kontra samolot” jest drugą edycją rozpoczętych w ubiegłym roku zmagań sprinterów z maszyną. W 2013 roku w szranki z kołującym Airbusem A380 stanął Bryan Habana, reprezentant RPA w rugby. Rywalizacja ta dla Habany okazała się zwycięska.

– W 2013 roku, ścigałem się z Superjumbo i wygrałem. Teraz kolej na innych, by podjęli wyzwanie! Uczestnicy konkursu muszą być, przede wszystkim, sprawi fizycznie, wytrzymali oraz szybcy by pokonać samolot i dotrzeć do mety – powiedział w związku ze zbliżającą się drugą edycją wydarzenia sportowiec.

http://www.youtube.com/watch?v=P66ISniQCqY