Regionalna marka Eithad Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Eithad Airways, przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uruchomił w ostatnich dniach regionalną markę Eithad Regional. Regionalna linia ma zapewnić dopływ pasażerów do głównych portów transferowych spółki w Zurychu i Berlinie.

Eithad Regional to przedsiębiorstwo, które powstało w wyniku zakupu 33,3 proc. akcji szwajcarskiej linii lotniczej Darwin Airline. W związku z dokonaną w ostatnich dniach fuzją w najbliższych tygodniach samoloty latające dotychczas pod barwami szwajcarskiego przewoźnika zostaną przemalowane i rozpoczną rejsy pod banderą Eithad Regional. Główną ideą powołania do życia regionalnej linii Eithad Airways jest transport pasażerów z mniej uczęszczanych rynków europejskich do głównych portów transferowych spółki ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mieszczących się w Zurychu i Berlinie – poinformował portal pasażer.com.

Rejsy przesiadkowe realizowane będą głownie z wykorzystaniem przejętych od Darwin Airline samolotów typu Saab 2000, które pomieszczą na pokładzie maksymalnie pięćdziesięciu pasażerów. Podczas zorganizowanej w miniony czwartek konferencji poświęconej przejęciu Darwin Airline przez Eithad Regional przewoźnik znad Zatoki Perskiej zaprezentował pierwszego przemalowanego i unowocześnionego Saaba 2000. Jednocześnie jak zapowiedziały władze przedsiębiorstwa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wszystkie przejęte od Szwajcarów maszyny zostaną przemalowane i poddane remontowi do lipca tego roku.

Podczas konferencji władze Eithad Airways wyraziły również zainteresowanie działalnością na polskim rynku, którą realizowałyby za pośrednictwem Air Berlin. Przewoźnik znad Zatoki Perskiej posiada bowiem 29,1proc. udziałów w niemieckiej spółce. Głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa z Bliskiego Wschodu miałyby się stać Poznań i Wrocław. Oferta w razie wdrożenia miałaby zostać skierowana głównie do pasażerów tranzytowych poszukujących połączeń transkontynentalnych.

– To jest krok naprzód i duża zmiana dla Etihad Airways. Z naszym nowym partnerem Darwin Airline, tworzymy unikalne podejście do rozwoju sieci dla linii lotniczych. Obywatele Unii Europejskiej będą mogli podróżować z wielu mniejszych zakątków Europy przez Abu Dhabi i skorzystać z naszych połączeń na cały świat – powiedział dla poratlu pasażer.com James Hogan, prezes Etihad Airways.