Wypoczynek u stóp wulkanu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stworzona przez wulkany wyspa zachwyca wspaniałymi krajobrazami i niezwykłą przyrodą. Nie brak na niej miejsc idealnych do wypoczynku, a szerokie plaże wabią turystów z całego świata. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak te atrakcje, które mają związek z wulkanami i ich działalnością. To one tworzą wyjątkowy pejzaż, to im sławę zawdzięcza Teneryfa. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy chcą wypocząć w wulkanicznej krainie?

Wchodzi w skład hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Ze względu na swe rozmiary oraz różnorodność krajobrazów jest jednym z najważniejszych regionów turystycznych, którym może się pochwalić Hiszpania. Otoczona wodami Atlantyku, leżąca tak blisko Afryki, gwarantuje wspaniałą pogodę oraz idealne warunki do wypoczynku. A wszystko to w cieniu jednego z najwspanialszych wulkanów świata – szczytu Teide, który stał się symbolem Teneryfy. Dawniej uważany za świętą górę, dziś jest jedną z największych atrakcji turystycznych Wysp Kanaryjskich.

Teide. Wulkaniczny gigant

Teide to nie tylko wspaniały wulkan, ale i najwyższy szczyt Hiszpanii. Zarówno on, jak i jego najbliższe otoczenie, podlegają ochronie przyrody. Park Narodowy Teide to raj dla tych, którzy kochają piesze wędrówki z dreszczykiem emocji. Warto pamiętać bowiem, że spokojny z pozoru Teide nadal pozostaje czynnym wulkanem. Nie zniechęca to jednak turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć niezwykłą rzeźbę terenu stworzoną przez zastygłą lawę.

Ci, którzy chcą zobaczyć ten niezwykły wulkan, mogą wybrać się albo na pieszą wycieczkę i zdobyć szczyt o własnych siłach, mogą też wyręczyć się… kolejką linową. Specjalne wagoniki wwożą mniej aktywnych turystów niemal na sam szczyt, z którego roztacza się wspaniały widok.

U stóp Teide

Goszcząc w rejonie wulkanu Teide koniecznie trzeba odwiedzić Vilaflor. To najwyżej położona miejscowość na Teneryfie, a jednocześnie – dobra baza wypadowa dla wędrówek po parku narodowym Teide. W tej niewielkiej i spokojnej miejscowości dość dobrze rozwija się turystyka, a w zabudowie coraz częściej pojawiają się domki letniskowe. Chętnie wypoczywają w nich obcokrajowcy, dla których okazały wulkan jest znacznie większą atrakcją niż pobliskie plaże.

Piękne plaże, wulkaniczne masywy oraz rozrzucone na terenie wyspy kolonialne miasteczka – oto atrakcje, którymi od lat kusi Teneryfa Last minute sprawia, że bramy do tego turystycznego raju są otwarte dla każdego. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Warto, bo na tej wyspie czekają wyjątkowe atrakcje, dzięki którym urlop na wyspie może zmienić się w niezwykłą przygodę.