Ręczniki hotelowe. Najważniejsze różnice

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ręczniki hotelowe różnią się od ręczników, które kupujemy do domu i z tej różnicy warto sobie zdawać sprawę. Ręczniki hotelowe muszą być specjalnie dostosowane do częstego i dość intensywnego użytkowania i odporne na czyszczenie przemysłowe, często w bardzo wysokich temperaturach i za pomocą bardzo silnych środków piorących. Trzeba je bowiem nie tylko czyścić, ale również dezynfekować.

Ręczniki hotelowe – podstawowe informacje dotyczące ich wyglądu
Przede wszystkim ręczniki hotelowe powinny być białe. Biały kolor kojarzy się z czystością i higieną. Na białym ręczniku widać wszystkie ewentualne zabrudzenia i niedoskonałości. Jeżeli jest czysty, to też wszystko od razu widać. Właśnie dlatego najczęściej wybierane są białe, ponieważ dają gościom gwarancję czystości.

Wiele hoteli często zamawia białe ręczniki, ale ozdobione w logo danego miejsca. Jest to wówczas nie tylko gwarancja czystości dla klientów, ale również pewna forma reklamy. Logo na ręczniku cały czas przypomina klientów, w jakim hotel się znajduje.

Ręczniki hotelowe, podobnie jak ręczniki do Spa czy ręczniki do sauny mogą też być wykończone specjalną, elegancką bordiurą. Takie wykończenie powoduje, że ręcznik jest znacznie bardziej elegancki, jeszcze lepiej się prezentuje i jeszcze lepiej wygląda.

Ręczniki hotelowe a klasyczne – różnice leżą też w jakości

Ręczniki hotelowe muszą się też wyróżniać jakością wykonania i użytkowania. Te dwa elementy są ściśle ze sobą powiązane. Ręczniki muszą być bardzo chłonne. Goście hotelowi z pewnością docenią chłonność ręczników, zauważą też, gdy takim ręcznikiem trudno będzie się wytrzeć. Właśnie dlatego wyjątkowo duża chłonność jest tutaj konieczna.

Ręczniki do hotelu, ręczniki do Spa czy też ręczniki do sauny powinny być szybkoschnące. Dzięki temu, po użytkowaniu ich przez gościa szybko wyschną, ale również po praniu będą szybko gotowe by służyć kolejnym gościom.

Przeznaczone dla wielu gości i częstego użytkowania ręczniki nie mogą też być kurczliwe. Gdyby takie były, to po każdym praniu przestawałyby się nadawać do użytkowania, a hotel byłby zmuszony do kupowania kolejnych. To mało korzystne i mało ekonomiczne rozwiązanie.

Te właściwości, jak chłonność, brak kurczliwości, czy znacznie większa niż przy tradycyjnych ręcznikach, trwałość, można uzyskać poprzez stosowanie w produkcji ręczników specjalnych tkanin, odpowiedniej gramatury czy specjalnych splotów. To właśnie one wpływają na to, jak ręcznik sprawdza się w użytkowaniu.

Rodzaj splotów i gramatura ręczników hotelowych

Ręczniki hotelowe powinny cechować się wyższą gramaturą niż ręczniki do domu. Powinien to gwarantować producent ręczników hotelowych. Znaczenie ma również gęsty splot, który powoduje, że ręcznik jest miękki, puszysty i doskonale chłonny. Nie bez znaczenia jest również odpowiednio dobrana tkanina. Im bardziej jest ona naturalna, tym lepiej wchłania, jest przyjemniejsza w dotyku, milej okrywa ciało i nie podrażnia, nawet wrażliwej skóry.

Podsumowując, wybierając ręcznik do hotelu należy sprawdzić jego parametry, takie jak gramatura, splot i rodzaj tkaniny, ale również poznać jego właściwości, jak chłonność, kurczliwość, tempo schnięcia czy odporność na czyszczenie.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji