Regaty BMW Warsaw Sailing Days 2017 rozstrzygnięte!

Autor tekstu: , Data publikacji:

W dniach 26-27 sierpnia na wymagających wodach Zalewu Zegrzyńskiego oraz w gościnnej przystani Między żaglami w Nieporęcie odbyły się największe tegoroczne regaty w tej części kraju, będące jednocześnie finałem i największą imprezą Pucharu BMW Scandinavia Skippi 650.

Na starcie stanęło 8 klas, w tym najliczniejsza Nautica 450 oraz Scandinavia Skippi 650.Prognozy zapowiadające słaby wiatr w sobotę i rozsądne 3 w skali beauforta w niedzielne przedpołudnie, nie oddawały prawdziwego przekroju żeglarskich warunków, z jakimi musieli zmierzyć się zawodnicy.

Kręcący i słabnący momentami niemal do zera wiatr w sobotnich dwóch wyścigach był trudnym sprawdzianem dla strategicznych założeń zawodników, sprzyjając wielu zmianom na prowadzeniu z zaskakującymi rozstrzygnięciami.
Niedziela zafundowała zawodnikom wiatr wzmagający się aż do 20 węzłów, mocno oscylujący wokół podstawowego kierunku, przelotną ulewę i perspektywę nadchodzącej burzy, która jednak ominęła regatowy akwen.

Ostra walka o miejsce przy statku komisji jasno wskazywała korzystną wg oceny zawodników stronę linii startu.
Po spektakularnych ślizgach na kursach genakerowych, kilku niekontrolowanych wyostrzeniach do wiatru i ciężkiej pracy na balaście w kursach na wiatr, załogi zakończyły regaty, ostatecznie w klasie Scandinavia Skippi 650 oddając palmę pierwszeństwa Michałowi Kaczmarkowi, Wiktorowi Mielcarkowi i Wojciechowi Marciniakowi na ARFIDO. Drugie miejsce zajęli Dominik Ostrowski, Łukasz Jazgarski i Dawid Lukić na MERLIN.PL a trzecim stopniem zadowolić musieli się Radek Żurek, Sławomir Jakubowski i Urban Górski na JOHNNY BLACK.

Miejsca na podium w pozostałych klasach zajęli:

Nautica 450: 1. Paweł Nawrocki, Piotr Dzierżewicz, SAILING MACHINE, 2. Łukasz Maksymowicz, Artur Grybowski, PODFRUWAJKA, 3. Anna Jabłońska, Michał Korneszczuk, HRM RACING TEAM

Tango: 1. Jacek Paluszkiewicz, ROZWIANY DYM, 2. Mariusz Sterniczki, NIEUCHWYTNY CEL, 3. Grzegorz Guzowski, UŚPIONY GROM

Korsarz: 1. Marcin Wieremiejczuk, TUNA2, 2. Radosław Osuch, QUIYANCA, 3. Adam Hajduczenia, INFINITY

T1: Andrzej Wyszyński, HABIBI

T2: 1. Maciej Malinowski, WIR, 2. Bartosz Hajdarowicz, 60-TKA, 3. Jacek Kotkiewicz, FOCUS 680

Regaty po raz pierwszy w tym roku transmitowane były na żywo zarówno na ustawiony na brzegu telebim, jak i w internecie na stronie wydarzenia, włącznie ze spektakularnymi ujęciami z drona śledzącego starty stawki.

Organizatorzy – Johnny Black Sailing Team i Między Żaglami – nie po raz pierwszy stanęli na wysokości zadania, zapewniając znakomite emocje na wodzie, jak również interesujące wydarzenie na lądzie, tak dla zawodników, jak i dla szerokiego grona obserwatorów. Komisja sędziowska z sędzią głównym Karolem Pajką wyjątkowo sprawnie realizowała procedury startowe.

Dziękujemy sponsorom, w szczególności sponsorowi tytularnemu, BMW Bawaria Motors oraz wspierającym nas przez cały sezon Przemo Sail i Sailing Machine. Wielkie podziękowania za fantastyczne nagrody dla firm Garmin, flyn&co i colorshake oraz Core Zero, Marek Chocian Zhik.com.pl. Za napoje dla Voda, Red Bull oraz Mix S.A.
Dziękujemy za nieustające wsparcie stoczni Scandinavia Yachts oraz firmom Harken, Visau, Tabasco i Trustcon.
Specjalne dzięki za mega grafiki dla Marty i Martson.

Patronat medialny zapewniały Business Traveller, W Ślizgu i zeglarski.info, a patronem honorowym regat było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Nieporęt.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org