Z trasy w miasto. Optymalne rozwiązanie dla samochodów służbowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Twoja firma rozwija się i chcesz szybko powiększyć flotę? A może tylko poprawić ekonomikę już wykorzystywanych pojazdów? Jedno jest pewne – wybierając samochód, trzeba dokładnie określić swoje możliwości finansowe.

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na floty złożone z aut o napędzie hybrydowym. Modele zasilane na przemian paliwem i energią elektryczną trafiają zwłaszcza do spółek, których pracownicy spędzają długie godziny na zatłoczonych ulicach. Zdublowany system napędowy hybryd sam dostosowuje się bowiem do aktualnych warunków jazdy, a jego walory najłatwiej docenić właśnie w intensywnym ruchu miejskim.

Jak to działa?

Gdy auto rusza, uruchamia się tylko silnik elektryczny . Auto obywa się bez silnika spalinowego także podczas jazdy z niewielką prędkością (np. w korku). Napęd spalinowy włącza się dopiero przy większych prędkościach, ale podczas przyspieszania wspomaga go silnik elektryczny. W ten sposób elektryczne serce hybrydy bierze na siebie najcięższą pracę, a przy tym podczas hamowania zamienia się w generator, który ładuje baterie. Zastosowana technologia sprawia, że samochody hybrydowe spalają średnio mniej niż 4 litry paliwa na 100 kilometrów przejechanych w mieście. To wynik godny pozazdroszczenia dla producentów konwencjonalnych aut.

Rzadziej do serwisu

Nowoczesne modele hybrydowej Hondy Insight czy Toyoty Prius czy Auris są też praktycznie bezawaryjne, bo pozbawione wielu łatwo psujących się elementów. W tych autach nie ma bowiem rozruszników, pasków klinowych czy turbosprężarek, a wspomagany elektrycznie silnik spalinowy jest znacznie mniej obciążony i przez to wolniej się zużywa. Dlatego, choć wspomniane modele są droższe w chwili kupna, to właśnie mniejsze wydatki na serwis i wymianę części pozwalają w dłuższym okresie osiągnąć spore korzyści.

Nie musisz kupować

W dzisiejszych czasach firma, którą prowadzisz, nie musi już kupować samochodów, żeby móc stale korzystać z pojazdów hybrydowych. Zamiast tego można z powodzeniem wykorzystać program wynajmu długoterminowego i płacić o wiele niższą ratę niż w leasingu. Istnieje wiele firm flotowych, które oferują taką usługę.

Rok temu specjalną ofertę dla małych i średnich firm przygotowała Toyota, jako pierwsza spośród koncernów motoryzacyjnych. Toyota Business SmartPlan pozwala zdjąć z właścicieli większość obowiązków związanych z obsługą auta. Ubezpieczenie, serwis, assistance czy wymiana i przechowywanie opon – to wszystko zawiera pakiet przygotowany dla przedsiębiorców, którzy stawiają na nowoczesną mobilność. Klienci otrzymują nowy samochód i pełną obsługę, płacąc mniej niż w leasingu za samo auto. Co ciekawe, pomimo różnic w cenie wyjściowej, raty za samochody benzynowe i hybrydowe są prawie takie same. Wynika to z niższych kosztów serwisu i eksploatacji założonych w planie wynajmu w przypadku hybryd. Do tego można liczyć na rozmieszczoną w całym kraju sieć serwisowych stacji dealerskich i całodobowe centrum techniczne.

toyota-hybryda.cdr

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org