Chopok. Narty, woda i rozrywka

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jasna czyli raj dla amatorów białego szaleństwa – zarówno tych doświadczonych jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami czy snowboardem. Tutaj do dyspozycji mamy aż 50 kilometrów odpowiednio wyratrakowanych tras, na które wciągną nas 23 kolejki i wyciągi o przepustowości 2800 osób na godzinę. Tych, którzy nie lubią utartych ścieżek ucieszy fakt, że znajdziemy też 12 stref freeride’owych. A wszystko to przez przynajmniej 5 miesięcy w roku.

Słowacy zadbali o poziom narciarstwa na światowym, a przynajmniej europejskim poziomie – począwszy od nowych opcji zakwaterowania, w coraz lepszym standardzie, poprzez najnowocześniejsze, pojemne gondole narciarskie Funitel, opierające się wiatrom nawet do 120 km/h czy bogata oferta Apres Ski – imprezy w tętniących nocnym życiem klubach, na luksusowych obiekty wellness i eleganckich restauracjach kończąc.

Czytelników Business Travellera z pewnością zainteresuje produkt First Class Skiing, który umożliwia jazdę na nartach na Jasnej bez czekania oraz Sky Picnic – piknik w specjalnie zmodyfikowanej kabinie kolejki linowej Kosorevina-Chopok Południe. Na wyższy poziom wzniosła się również najwyżej położona restauracja Rotunada, znajdująca się na szczycie Chopoka – 2002 m n.p.m. – teraz będzie funkcjonowała w formule A La Carte. Poprzednio była zwykłą samoobsługowa restauracją.

Podczas aktywnego pobytu w górach nieodzownym towarzyszem szusowania będzie GOPASS – czyli wygodny, zbliżeniowy skipass ważny w w Tatrach Niskich, Tatrach Wysokich, Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokovcu i Strbskim Plesie. Do dyspozycji mamy tutaj kilka wariantów taryfowych: możemy go poszerzyć o aquaparki: Tatralandia, Besenova orz czeski kurort narciarski Szpindlerowy Młyn oraz polski Szczyrk.
Ceny skipassów nie są już zryczałtowane a dynamiczne – wyświetlane online na podstawie realnej ilości sprzedanych biletów i obłożenia w konkretnym terminie, szczegóły znajdziemy na www.gopass.sk. Widełki cenowe: 19-32 EURO za dzień w wysokim sezonie.
GOPASS daje możliwość zbierania punktów lojalnościowych, wymienialnych na usługi w ośrodkach Tatra Mountain Resorts (TMR). W przypadku wielodniowych skipassów narciarze mogą wymienić niewykorzystany dzień na stoku na wejście do aquaparku. O poważnym podejściu do narciarza świadczy gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku niemożliwości szusowania spowodowanego brakiem śniegu.

 

Hotel krok od stoku – czyli wygoda i spokój

Hotel Grand Jasna **** – leżący bezpośrednio w sercu doliny Jasna, czetrogwiazdkowy family friendly obiekt oferuje opcję ski-in, ski-out – po przejściu na drugą stronę ulicy ze swoim sprzętem narciarskim wchodzimy do Funitelu – nowoczesnej gondoli narciarskiej odpornej na wiatr, bedącej w stanie pomieścic do 24 osób. Wjedziemy nią na 2004 m n.p.m na szczyt Chopoka, na którym również możemy sie zakwaterować w jednym z 3 pokoi De Luxe w Hotelu Rotunda z widokiem na szczyty Tatr Niskich.

 

Po całym dniu szusowania możemy skorzystać z basenów termalnych w Hotelu Besenova *** ,mieszczącego się bezpośredino na terenie Parku Wodnego Besenova. To miejsce przyjazne sektorowi MICE. Warto tu zorganizować firmowy event albo kongres. Hotel jest wyposażony w 3 sale kongresowe o powierzchni od 80 do 255 m2, mogące pomieścić grupy od 30 do 270 osób w ustawieniu kinowym.
Po udanym wydarzeniu możemy przenieść imprezę do jednego z 9 basenów, z wodą o temperaturze do 40 st. C lub zorganizować wyjątkową ceremonię saunową – w jednej z 6 saun suchych, parowych czy np. w jacuzzi pod gołym niebem.

Tatralandia. Popołudnie w termalnych wodach

Tatralandia, czyli park wodnej rozrywki, będzie idealnym uzupełnieniem narciarskiego pobytu. Dla kontrastu trafiamy do tropikalnego klimatu, z temperaturą 30 st. C, rodem z Hawajów. Nieważne, czy w grupie firmowej podczas teambuildingu lub z rodziną, czy indywidualnie. Na pewno zregenerujemy się tam po całodniowych szusach i spędzimy miło czas oddając się wodnej rozrywce.

Relaks w kompleksie saunowym oraz bogata oferta masaży i okładów w strefie Wellness Paradise ukoi zarówno ciało jak i ducha.
W Tartalandii mamy do dyspozycji 21 łaźni parowych ora suchych. Dla głodnych mocniejszych wrażeń : 28 zjeżdżalni o łącznej długości 2 km. Sprawniejsi mogą spróbować swoich sił pływając na surfingu – w wewnętrznej częci Tatralandii możemy, na sztucznie wytwarzanej fali – Surf Waves Tatralandia – poczuć się jak prawdziwy surfer.

Alpejski sznyt w słowackich Tatrach

Chalets Jasna Collection **** –  Jeśli chcielibyście poczuć jak w cichej dolinie we francuskim Alpach, to Jasna jest idealnym miejscem.
Od tego sezonu narciarze odwiedzający Chopok mogą skorzystać z prywatnych domków – chalets – leżących w cichej okolicy ale jednocześnie w bezpośredniej bliskości dolnej stacji kolei linowych. Powita nas tam szumiący strumyk. Na każdy z dwóch sąsiadujących ze sobą domków przypada dobrze wyposażona strefa wellness z suchą sauną i strefą chillout.

Idealnym zwieńczeniem wieczoru będzie lampka szampana w gorącym jacuzzi, wypita z przyjaciółmi pośród śniegu pod niebem pełnym gwiazd.
Na uwagę zasługuje nowoczesny styl chaletów w Jasnej:  gustowne, eleganckie wykończenie i układ domków. Każdy z nich ma dwa poziomy mieszkalne. Na pierwszym znajdziemy przestronny salon z kominkiem, kanapami, stołem, aneksem kuchennym, toaletą, balkonem i oczywiście lodówką pełną lokalnych win.
Drugi poziom to sypialnie z wygodnymi łóżkami, łazienką i oknami z widokiem na okoliczną przyrodę. W takim miejscu poranki zdecydowanie zyskują na wartości – będą kojącą odskocznią od miejskich scenerii.

Jeden z takich chalet może pomieścić w wygodnym wariancie od 4 do 8 osób jeśli nadmierny komfort nie jest naszym priorytetem. Jeśli nie chcemy korzystać ze śniadania w leżącym poniżej hotelu Jasna, możemy zamówić sobie kosz śniadaniowy bezpośrednio pod nasze drzwi.

Apres Ski – czyli narciarz po godzinach

A co jeśli chcemy zakończyć wieczór z przytupem, w imprezowym klimacie?
Udajemy się do Happy End Jasna – nazwa restauracji nie jest przypadkową – to wyjątkowy klubu muzyczny, wokół którego skupia się życie nocne w ośrodku Jasna. Restauracja ski-in / ski-out z tarasem zlokalizowanym tuż przy stoku zaserwuje nam dobrą lokalną kuchnię a miejscowi barmani zadbają o to by nasz kieliszek był pełny. Atutem dyskoteki jest najwyższej klasy sprzęt nagłośnieniowy gwarantujący krystalicznie czysty dźwięk przy dużej ilości decybeli. Możesz zorganizować tu wydarzenie nawet na 1000 osób, więc jeśli w planach macie większy event w otoczeniu gór, u naszych słowackich sąsiadów to trafiliście pod dobry adres. Obiekt posiada salonik VIP na 25 osób, 3 bary, podium z profesjonalnym oświetleniem i 3D mapping jeśli chcesz zadbać o aspekt wizualny swojego wydarzenia.

W odległości kilkudziesięciu kroków od Happy End znajdziecie luksusowy Crystal Bar – miejsce dedykowane spotkaniom przy kieliszku wykwintnego musującego wina w nowo zbudowanej bramie ośrodka Jasna, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy Biela put. Znajdziemy tu przestronny taras, mieszczący do 120 osób, z pierwszym „płonącym” stołem w Słowacji.