Hi-Flyer
Tego roku przypada 21 rocznica upadku Muru Berlińskiego – jeśli przejdziesz się kawałek do Zimmerstrasse, zobaczysz rząd cegieł ustawiony na drodze w miejscu, gdzie Wschodni Berlin był oddzielony od Zachodniego. Stąd łatwo zauważyć ogromny balon Hi-Flyer „Die Welt”, znajdujący się dokładnie na granicy, w miejscu, gdzie kiedyś był pas ziemi niczyjej, dzielący obie części miasta.
Balon jest przymocowany do ziemi stalową liną i może zabrać do 30 pasażerów na wysokość 150 metrów, skąd mogą podziwiać widoki na miasto. Czynne od 10:00-22:00 w lecie (aż do 00:30 w piątki i soboty) i 11:00-18:00 w zimie (do 19:00 w piątki i soboty). Bilety w cenie €19. Wejdź na air-service-berlin.de
Anhalter Banhof
Jeśli nie masz czasu na przelot balonem, skręć w lewo w Wilhelmstrasse aż do Berlina Zachodniego i ruin dworca Anhalter Bahnhof, mieszczącego się naprzeciw Topografii Terroru, zewnętrznej wystawy poświęconej Partii Nazistowskiej i jej zbrodniom.
Anhalter Bahnhof, zbudowany w 1841 roku, był niegdyś najważniejszą europejską stacją kolejową. Do roku 1830, pociągi przewożące średnio około 44 tysiące pasażerów każdego dnia odjeżdżały ze stacji w kierunku takich miast jak Rzym, Ateny czy Neapol.
Jednak podczas II Wojny Światowej, dworzec był wykorzystywany do znacznie bardziej mrocznych celów – wiele tysięcy Żydów zostało stąd deportowanych do obozu koncentracyjnego Theresienstadt, znajdującego się na terenie obecnej Republiki Czeskiej. Do roku 1945 dworzec został kompletnie zniszczony przez Aliantów. Zachowała się jedynie fasada głównego wejścia, kilkakrotnie odrestaurowana, by przypominać o spuściźnie.