Baltica Ladies Golf Cup 2011

, Data publikacji:

Międzynarodowy turniej dla pań organizowany wspólnie z Baltica Wellness & Spa oraz Multibank urasta do jednego z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych turniejów organizowanych w Binowie.

Szczególnie aranązje około turniejowe są bardzo interesujące. W sobote po pierwszym dniu zawodów w hotelu Radisson Blu odbył się bankiet z, w którym uczestniczyło blisko 130 osób. Podczas tego wieczoru odbyła się prezentacja prac poplenerowych i wernisaż Art. Galle, wystąpili soliści Opery na Zamku prezentując arie z opery Traviata, odbył się pokaz mody, przeprowadzono quiz golfowy z atrakcyjnymi nagrodami i wreszcie odbyła się ceremonia wręczenia nagród z sobotnich konkursów na polu golfowym. W turnieju przez dwa dni rywalizowały panie z Polski i zagranicy.

W turnieju głównym, kategorię brutto wygrała Dorota Jankowska z łącznym wynikiem po dwóch dniach 60 punktów Stableforda. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Górska 42 punkty, a trzecie Dorota Mida 40 punktów. Kategoria netto podzielona była na dwie grupy handicapowe: 0 – 20,4 oraz 20,5 – 36. W tej pierwszej zwycięstwo wywalczyła Małgorzata Buca-Nowosad 65 punktów. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Jacyna-Witt 58 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Aneta Jaklund 55 punktów. W grupie handicapowej 20,5 – 36,0 pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Zwierz 67 punktów, drugie Teresa Gajczyk-Góra 65 punktów.

Trzecie miejsce z takim samym wynikiem zajęła Magdalena Paczóska-Ziemak. Rozegrano również turniej dla początkujących na 9-dołkowym polu golfowym. Wygrała w nim Krystyna Wojdyr z wynikiem 165 uderzeń, drugie miejsce zajęła Aldona Kłosińska, a trzecie Anna Haas-Górska.

Oprócz turniejów golfowych odbyła się również Akademia Golfa, podczas której zawodowi trenerzy udzielali nauki gry w golfa. Liczymy na to, że nowe adeptki tej gry pojawią się niebawem na polach golfowych już jako zawodniczki. Sponsorami i partnerami turnieju byli: Baltica Wellnnes & Spa, MultiBank, Opera na Zamku, fundacja Szczecińska Akademia Piłkarska, Via Di Moda i Medi Clinique.

Na przyszły rok do udziału w turnieju zapowiedziały się kolejne panie ze Szwecji, Danii i Niemiec. Liczymy również na to, że polskie golfistki wzmocnią skład Województwa Zachodniopomorskiego.