KETTLER S-LINE. Domowy fitness w społeczności

Autor tekstu: , Data publikacji:

Uwielbiasz ćwiczenia fizyczne, dbasz o swój wygląd, masz domowe urządzenia do ćwiczeń, ale czegoś ci brak? Wypróbuj nową linię sprzętu KETTLER S-LINE. Dzięki niej zwykłe ćwiczenia na rowerowym ergometrze, bieżni czy crosstrainerze zmienią się w efektywny trenning w prawdziwej społeczności użytkowników. Pokonuj wirtualne trasy wraz z innymi, dziel się wynikami i radością korzystając ze swojego tabletu czy smartfona.

DruckKETTfit_Logo.de

Marka KETTLER mówi sama za siebie. Jej twórcą był przed sześćdziesięciu laty sportowy wizjoner Heinz Kettler, dziś nowoczesne wizje wciela w życia jego córka. Wspólnie z zespołem menedżerów doktor Karin Kettler prowadzi pionierską firmę z tradycjami, jako właścicielka i dyrektor zarządzająca. Z niewielkiego przedsiębiorstwa, założonego w 1949 roku w położonej w regionie Sauerland miejscowości Ense-Parsit, stworzono firmę o międzynarodowym zasięgu. Jej cel kiedyś i dziś to tworzenie i unowocześnianie urządzeń do wydajnego treningu fitness.

2013: Rewolucja S-LINE

Zeszły rok był dla firmy przełomowy. Wraz z rozwojem społeczności internetowych i dostępnością smartfonów i tabletów firma postanowiła wprowadzić nową rodzinę sprzętów sportowych S-LINE. Dzięki niej stało się możliwe połączenie ergometru rowerowego ze społecznością fitness KETTFIT i korzystaniem z aplikacji KETTLER S-FIT za pośrednictwem smartfona i/lub tabletu. W tym roku seria S-FIT wzbogaciła się o nowe urządzenia w technologii S-LINE: crosstrainer, ergometr i bieżnia. Domowy fitness uspołecznił się – możemy dzielić się wynikami z innymi, planować trening online.

RACER S: Tor kolarski w Twoim pokoju!

ketler54

Racer S to w praktyce zaawansowany domowy wyczynowy rower. Rama z ergonomiczną geometrią, możliwość zmiany siodełka i kierownicy, pedały wyposażone w zatrzaski SPD. Zastosowanie 18-kilogramowego koła zamachowego i precyzyjny indukcyjny system hamowania sprawiają, że podczas domowego treningu czujemy się jak podczas jazdy na rowerze szosowym.

 

Za sterowanie w modelu RACER S odpowiada szklany wyświetlacz z regulowanym kątem nachylenia i przyciskami na dotyk. Najważniejsze funkcje (Watt, czas treningu, częstotliwość kroku i puls) można ustawiać bezpośrednio w RACER S. Po połączeniu ze smartfonem i aplikacją KETTLER S-FIT mamy do dyspozycji dodatkowe tryby treningowe.

Warto zwrócić uwagę na funkcję Puls e-hold, która swoim działaniem przypomina nieco samochodowy tempomat – po osiągnięciu dowolnego pulsu można ustawić daną wartość tętna, jak w tempomacie. Obciążenie jest dobierane automatycznie i niezależnie od liczby obrotów, tak aby trenować z ustalonym tętnem.

Aplikacja S-FIT KETTLER

Uzupełnieniem serii urządzeń S-LINE jest nowoczesna aplikacja trenningowa KETTLER S-FIT-APP. Darmowa aplikacja pozwala sterować wszystkimi funkcjami za pomocą smartfona i/lub tabletu. Ponadto łączy ze społecznością fitness KETTFIT. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu „WORLD TOURS 2.0” możemy jeździć po wirtualnych trasach, organizować zawody online i zapisywać swój trening. Wystarczy włączyć w naszym samrtfonie i/lub tablecie Bluetooth, by wykorzystać jej możliwości.

Racer_S_Lets_go_App_L

Np. w trybie FUN możemy „wirtualnie” (choć widząc go na wyświetlaczu) spalić hamburgera, pizzę i colę, natomiast w trybie CHALLENGE dostępne są realistyczne trasy treningowe o zróżnicowanym profilu terenu. Z kolei w trybie EXPERT wszystkie dane związane z treningiem, np. częstotliwość kroku, tętna i uderzeń serca, są szczegółowo rejestrowane. Wszystkie rezultaty osiągnięte w różnych trybach można nie tylko synchronizować ze swoim KETTFIT, ale również udostępniać znajomym za pośrednictwem Facebooka – dzięki temu domowy salon awansuje do rangi interaktywnego centrum treningowego.

Całości dopełnia duży dotykowy panel sterowania, pokazujący m.in. wskaźnik mocy w Watt i częstotliwości kroku oraz antypoślizgowa półka z chromowanego aluminium, dzięki której nasze mobilne urządzenia będą bezpieczne podczas treningu.

Cockpit(Glas)_120606Ü

Więcej informacji na temat produktów z serii S-LINE na stronie na www.kettler.pl, www.kettfit.com.

Komputer - linia s