Odwiedzamy miejsca, w których narodzisz się na nowo

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zmęczeni pracą, osłabieni długotrwałym stresem, “wypaleni”, marzymy o wypoczynku, ale niekoniecznie biernym. Leżak i palma?

To za mało! Dla osób, które czują potrzebę odnowy ciała i duszy, marzą o zmianie diety i wewnętrznym wyciszeniu Marzena Mróz wybrała 10 najlepszych ośrodków na świecie, z których każdy wraca niczym nowo narodzony.

 

Tajlandia, wyspa Koh Samui

Kamalaya Wellness Sanctuary & Holistic Spa jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Best Wellness Retreat 2008, Destination Spa of the Year 2008 & 2010, Spa Finder Readers’ Choice Awards 2009 & 2010, Best Complementary & Alternative Medicine Wellness Centre 2009 & 2010, Best Conscious Cuisine 2011.

Miejsce niezwykłe, wyrafinowane, inspirujące. Oferuje zarówno przytulne pokoje na zboczu wzgórza, jak również przestronne apartamenty i wille położone na plaży. Starożytne filozofie lecznicze – tradycyjna medycyna chińska i ajurweda zakładały, że jedzenie jest częścią terapii leczniczej. W Kamalaya założenia te są podstawą jadłospisu. Potrawy przyrządzane się tu wyłącznie ze świeżych i organicznych produktów.

Wellness Sanctuary & Holistic Spa łączy orientalne i zachodnie praktyki lecznicze. Można skorzystać z wiedzy lekarzy tradycyjnej medycyny chińskiej, naturopatów, homeopatów, specjalistów terapii ajurwedycznych i żywienia, energoterapeutów i fizjoterapeutów, uczestniczyć w grupowych zajęciach fitness, jogi, chi gong, tai chi, medytować, spacerować po plaży. Szczególnie polecamy: tradycyjny masaż tajski, drenaż limfatyczny, chi nei tsang (chiński masaż brzucha), zabiegi ajurwedyczne, akupresurę, terapię czaszkowo-krzyżową. Ośrodek oferuje także pakiety: pobyty połączone z programami leczniczymi: Detox i Odmłodzenie, Asian Bliss, Relaks i Odnowa, Idealna Waga, Optimal Fitness, Personal Yoga, Kontrola nad stresem.

www.kamalaya.com

 

 

Tajlandia, wyspa Koh Samui

 

Absolute Sanctuary to idealne miejsce dla osób, które chcą odbyć podróż w głąb własnego ciała i umysłu, przywrócić ich harmonię, młodość i zdrowie.

Detox Center oferuje szereg programów oczyszczających i odtruwających. W czasie terapii ciało wzmacniane jest witaminami, minerałami i składnikami odżywczymi, aby jednocześnie mogło pozbyć się zbędnego tłuszczu i toksyn. Oferowane 3-7-dniowe programy odtruwające, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, składają się z codziennej odpowiednio dobranej diety, zabiegów i ćwiczeń fizycznych.

Terapeuci udzielają też wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia. Restauracja The Love Kitchen serwuje zdrowe posiłki dietetyczne i wegetariańskie oraz dania niewegetariańskie. Do ich przygotowania wykorzystywane są produkty pochodzenia organicznego, wypiekane na miejscu pieczywo oraz oleje tłoczone na zimno. Do dyspozycji gości jest basen zewnętrzny, łaźnia parowa, sala kinowa, a także Absolute Spa & Yoga Center.


www.absolutesanctuary.com