Prognoza pogody z Appstora

Autor tekstu: , Data publikacji:

Intuicyjna obsługa

TWC The Weather Channel 5.0.0

Poprawiona wersja aplikacji, która debiutowała w roku 2008. Tych kilka lat wystarczyło, żeby stworzyć z niej pogodowy „instrument” najwyższej jakości i w dodatku jeden z najbardziej popularnych na świecie. Aplikacja „TWC” jest darmowa, łatwa w obsłudze, intuicyjna.

Prócz temperatury i warunków pogodowych podaje również siłę wiatru, widzialność w kilometrach, wilgotność, ciśnienie oraz godziny wschodu i zachodu słońca. The Weather Channel to pogoda na 10 najbliższych dni, łatwa personalizacja (można wymieniać tło), dostęp do radarów pogodowych (z możliwością animowanego odtworzenia ruchu chmur), a także wygoda – na ekranie głównym aplikacja ma przycisk, który uruchamia aparat fotograficzny iPhone’a. Zdjęcia można – także poprzez „TWC” – zawiesić na Facebooku, Twitterze
czy wysłać do iWitness.

Przyjazna w użytkowaniu

Weather+ 1.6

Recenzenci z dziennika „New York Times” bardzo chwalą tę aplikację, bo ich zdaniem jest maksymalnie użyteczna, a przede wszystkim prosta w obsłudze. „Weather+” podaje bieżące informacje o różnych parametrach pogodowych i prognozę na 5 dni ze wszystkich stacji meteorologicznych na świecie! Naszym zdaniem, niestety trochę się przy tym gubi (potrafi np. sprawnie wyszukać Ruciane Nida, a następnie do danych o tej miejscowości dołączyć informacje, że znajduje się w województwie zachodniopomorskim – kilkaset kilometrów dalej).

Niewątpliwym atutem jest natomiast przyjemny iinterfejs – pogodowe detale można odczytywać z tzw. widgetów lub uproszczonego paska na miłym dla oka animowanym tle.

„Weather+” działa nie tylko w telefonach iPhone i tabletach iPad, ale można ją zainstalować również w odtwarzaczach iPod. Ważna informacja! Odświeżanie da się przy tym ustawić ręcznie – dane mogą być ściągane z serwera raz dziennie lub co jedną-trzy-sześć, a nawet 12 godzin. To idealne rozwiązanie, które bardzo przydaje się zwłaszcza w czasie
zagranicznych podróży, ponieważ pozwala zmniejszyć opłaty za ściąganie danych w drogim roamingu. Aplikacja jest darmowa, ale dla amatorów przygotowano wersję płatną „Pro” za 0,79 euro.