Gadżety na Euro 2012

Autor tekstu: , Data publikacji:

Czy zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przyczynią się do rozwoju techniki? Odpowiedź brzmi: tak! Oto przykłady na potwierdzenie tej śmiałej tezy.

E-cicero nigdy nie jest zmęczony ani znudzony. Na życzenie zaśpiewa, pokaże film, opowie tę samą pasjonującą historię wiele razy i w dodatku w kilku językach… Już w maju turyści wybierający się do Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia będą mogli skorzystać z jego pomocy. Przewodnik, towarzysz i gawędziarz – 7-calowy tablet mieszczący się w dłoni, pokaże gościom niezwykłe miejsca, towarzysząc im w spacerze po mieście.

Świat realny czy wirtualny?

Nowy przewodnik to urządzenie wyposażone w moduł GPS, dzięki któremu „zna” miasto jak własną kieszeń. Chętnie podzieli się swoją wiedzą z każdym, kto zechce mu zaufać. Malownicze zakątki i niezwykłe budowle, ślady dawnej świetności i nowatorskie rozwiązania, fakty, plotki, legendy – wystarczy dotknąć czytelnego wyświetlacza i pewnie ruszyć przed siebie wąską ścieżką rozdzielającą dwa światy: rzeczywisty (to co po prawej i lewej stronie) oraz wirtualny (to co w przeszłości lub przyszłości).

Elektroniczny przewodnik zadba o każdy szczegół, zaproponuje kilka tras zwiedzania, a turystom ceniącym sobie swobodę i indywidualizm ułatwi ułożenie własnego szlaku. No i z każdym porozumie się w jego własnym języku – nawet tak egzotycznym jak chiński, a osobom, które niechętnie czytają nawet najbardziej interesujące opisy i wolą skupić się na podziwianiu widoków, zaproponuje wersję audio.

Drażni zmysły, zwraca uwagę

E-cicero zachęci do zwiedzanie miasta we własnym tempie i doda do tekstu interesujący film, fotografię czy muzyczną frazę. Podczas wędrówek będzie drażnił zmysły, zwracając uwagę na najpiękniejsze detale, charakterystyczne dźwięki oraz nadzwyczajne smaki i zapachy potraw w lokalach znanych ze swoich specjałów.

Dzięki połączeniu z internetem nawet najbardziej dociekliwym dostarczy wyczerpujących informacji. Umożliwi też wysłanie elektronicznej kartki z pozdrowieniami czy podzielenie się wrażeniami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych i blogach. Zbyt piękne by było prawdziwe? Wcale nie! Już w maju mobilny przewodnik będzie czekał na gości odwiedzających największe miasta Polski w wybranych hotelach, będzie można go również zamówić razem z dostawą. Wypożyczenie e-cicero będzie kosztowało ok. 20 euro na dzień.

Zwiedzanie na ekranie

E-cicero, mobilny przewodnik turystyczny  Tablet wyposażony jest w:

● 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli

● procesor Qualcomm MSM7227

● kartę pamięci 4GB microSD w zestawie

● moduł 3G

● Wi-Fi 802.11 b/g

● GPS

● złącze microUSB, MSC, microSD

● wbudowaną kamerę, głośnik, mikrofon,

● akcelerometr

● Bluetooth

● platformę Android 2.3 Gingerbread

Wymiary urządzenia to 192 x 118 x 14,1 mm przy wadze 490 gram.