Torba podróżna Samsonite Cosmolite

Autor tekstu: , Data publikacji:

Warto wiedzieć, że firma Samsonite obchodziła w ubiegłym roku swoje setne urodziny, a jej nazwa pochodzi od biblijnego Samsona.

W czasach, gdy Jesse Shwayder założył Samsonite (1910 r.), podróże należały do ekskluzywnych czynności, zarezerwowanych dla nielicznych, którzy mieli konkretny powód, aby przemieszczać się po świecie.

Biorąc to pod uwagę, podróż była wysokiej jakości doświadczeniem, ze względu na rodzaje transportu, uwagę przykładaną do obsługi, a nawet na akcesoria wykorzystywane do przewożenia własnego dobytku. Kim był “ojciec” nowoczesnej torby podróżnej Samsonite? Polakiem, który w okresie gorączki złota w Ameryce wymyślił najlepsze, najtrwalsze w tamtych czasach torby, pozwalające transportować zarówno ciężkie skały, jak i… lekkie brylanty.

Dziś firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku bagażu i wyrobów skórzanych, sprzedającym co roku miliony swoich wyrobów na wszystkich kontynentach. Źródłem jej sukcesu jest innowacyjność i wręcz legendarna jakość. Trudno to sobie dziś wyobrazić, ale już w 1967 roku Samsonite wprowadził na rynek pierwszą walizkę podróżną wykonaną z polipropylenu, w 1974 – pierwszą walizkę na kółkach, w 1999 – pierwsze torby na notebooki oraz teczki biznesowe ze specjalną komorą na laptopa, a rok później – powstał pierwszy produkt Samsonite wykonany z aluminium.