Torba podróżna Samsonite Cosmolite

Autor tekstu: , Data publikacji:

Walizka z serii Cosmolite, to – zdaniem producenta – najsilniejszy i najlżejszy bagaż, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma Samsonite. Jest wyposażona w system Curv ®, kształtowanych na wzór muszli powierzchni. Ta nowa koncepcja w termoplastyce powoduje, że walizka jest bardzo lekka i odporna na uderzenia. Dostępna w kolorze czarnym i srebrnym.

Samsonite w podróży:

Walizkę Cosmolite zabrałam ze sobą w podróż do Aten. Pierwsze wrażenie – lekka, i rzeczywiście, waży zaledwie2,4 kg. Drugie wrażenie – mała, ale już po chwili udało mi się zapakować do skorupy ubrania niezbędne na weekend, a także niewielką kosmetyczkę z mini-produktami. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu i radości, w walizce zmieściła się również dodatkowa para szpilek.

Torba posiada dobrze wyprofilowane kółka, dzięki którym można ją obracać we wszystkie strony. Ta funkcja bardzo się sprawdziła na lotnisku, podczas odprawy i potem w sklepach duty free, kiedy musiałam przeciskać się z nią między wąsko ustawionymi regałami. Cosmolite jest wyposażona w wysuwaną rączkę, która posiada dwie stałe wysokości. Nie posiada natomiast masywnego uchwytu, za który można by ją było podnieść w pozycji pionowej. Tego mi zabrakło, kiedy chciałam umieścić torbę w luku bagażowym.

Trzeba natomiast przyznać, że jej niewielkie gabaryty są idealnie dostosowane do pojemników, w których umieszcza się na pokładzie bagaż podręczny. Torba na kołach dobrze sprawowała się na wyboistych chodnikach stolicy Grecji. Fakt, że posiada wbudowany, prosty w obsłudze zamek szyfrowy, przydał się w drodze powrotnej, kiedy zdecydowałam się nadać ją na bagaż.