Tried and Tested. Hotel Bristol Luxury Collection hotel

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kto tu nie bywał? Któż tu nie jadał? Koronowane głowy, politycy, a także Mick Jagger, Marlena Dietrich, zespół Depeche Mode i wiele innych gwiazd! Warszawski Bristol to prawdziwa świątynia przeszłości, która nagle zajaśniała nowym blaskiem. Od niedawna należący do prestiżowej sieci Luxury Collection, odnowiony, wyremontowany, pełen stylu i szyku – niczym piękna kobieta w nowej toalecie – czeka na gości z całego świata, którzy tłumnie go odwiedzają.

Miłośnicy Bristolu sprzed lat, nie będą zawiedzeni. Po remoncie, który nie przyćmił jego charakteru, a jedynie podkreślił styl, ten legendarny warszawski hotel powrócił do czasów swej świetności. Charakterystyczna złota winda z kryształowymi szybami wozi gości, jak przed stu laty, a nowa recepcja jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.

bristol4

Odrestaurowano też Bar Kolumnowy i stworzono zupełnie nowe miejsce, jakim jest winiarnia Advinture, do której można wejść prosto z Krakowskiego Przedmieścia. Warto też wspiąć się na Gloriettę – okrągły, osłonięty dachem balkon, który jest zwieńczeniem całego budynku. Można tam zorganizować przyjęcie, na którym goście będą mogli podziwiać panoramę Królewskiego Traktu.

Apartament narożny

Apartament 403 ma powierzchnię 92 m2. Wchodzi się do niego przez duży przedpokój z lustrem i marmurowym stołem, na którym stoją karafki, lampa i półmisek na owoce.

Chyba nie można wyobrazić sobie lepszego widoku w stolicy niż ten, który roztacza się z okien salonu. Widzimy Krakowskie Przedmieście, kościół Wizytek i św. Krzyża, a w oddali – zabytkowy gmach Polskiej Akademii Nauk. Ściany są wyłożone tapetą w kwiatowe wzory w kolorze ecru, zaprojektowaną specjalnie dla Bristolu. Znajdują się w nim dwie wygodne kanapy, fotel z podnóżkiem, telewizor, biurko, stół i cztery krzesła, biblioteka z książkami w różnych językach, a także stacja dokująca firmy Bose. Jedna ze ścian jest półokrągła, co daje temu wnętrzu poczucie rozmachu.

bristol7

Sypialnia nie jest duża, ale wygodna i po prostu piękna. Łóżko king size ma miękki, doskonale dopasowujący się do kształtu ciała materac. Obok stoją dwa stoliki nocne z lampkami, przy których można wygodnie poczytać. W pokoju zmieściły się też dwa fotele, biurko, szafka z telewizorem i okrągły stolik. Wezgłowie zajmuje niemal całą ścianę, a na jego środku znajduje się okrągłe lustro w złoto-czarnej ramie – niczym włoskie renesansowe tondo. Przy łóżku ustawiono oryginalne siedzisko przypomianające wielką walizkę. Do sypialni przylega duża garderoba z szafą, sejfem i lustrem, które zajmuje całą ścianę.


Hotel Bristol A Luxury Collection Hotel

Ul. Krakowskie Przedmieście 42/44, Warszawa, Polska.
Tel. +48 22 55-11-864