Tried and Tested. Hotel Jumeirah Himalayas Shanghai

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ten designerski hotel, nastawiony przede wszystkim na obsługę gości biznesowych, otworzył swoje podwoje jesienią 2011 roku. Co ciekawe, według pierwotnych założeń miał on zostać uruchomiony pod marką Venu, która również należy do grupy Jumeirah.

Hotel jest częścią ogromnego kompleksu o nazwie Himalayas Centre, zaprojektowanego przez Aratę Isozakiego – architekta stadionu olimpijskiego w Barcelonie. Fasadę budynku zdobi charakterystyczna kratka, a główny dziedziniec, który ma przypominać podmiejski las, jest niezadaszony i posiada rzeźbione kolumny. Cały kompleks, który uruchomiono w tym samym roku co hotel, sprawia wrażenie opustoszałego, choć mieści się tu m.in. muzeum i galeria, a od czasu mojej ostatniej wizyty w tym miejscu – dzielnica wyraźnie się rozrosła.
Wejście główne hotelu zwraca uwagę jasnoczerwonym kolorem i instalacją z posągami bawołów. Po przekroczeniu progu budynku można odnieść wrażenie, że wewnątrz panuje półmrok, ale gdy oczy przyzwyczają się już do umiarkowanej ilości światła, zobaczymy ogromne kwadratowe atrium o wysokości 16 metrów z krzesłami i stolikami ustawionymi wokół podwyższonej platformy, gdzie odbywają się pokazy tradycyjnych chińskich tańców. Na suficie natomiast wyświetlane są różnorodne kosmiczne obrazy: od gigantycznych księżyców po ogniste komety sunące po niebie.

Położenie

Budynek hotelu sąsiaduje z centrum wystawienniczym Shanghai New International Expo Centre. Można stąd także łatwo dojechać do lotniska, a stacja ultraszybkiego pociągu Maglev mieści się o 45 minut jazdy metrem (liniami 2 i 7) lub 20 minut samochodem.

Pokoje

Hotel oferuje 401 pokoi gościnnych, w tym 62 apartamentów i rezydencji. Do najpopularniejszych kategorii należą pokoje Deluxe i Grande Deluxe (jest ich odpowiednio 105i 100), a także Premieri Grand Premier. Pokoje urządzono w nowoczesnym stylu, w każdym znajdziemy meble z ciemnego drewna, drewnianą podłogę, a na ścianach wiszą malowidła autorstwa chińskich artystów współczesnych. Połączenie Wi-Fi jest szybkie i bezpłatne. Na wyposażeniu każdego pokoju znajduje się także 42-calowy telewizor LCD, biurko, sejf na laptopa, minibar oraz zestaw do zaparzania herbaty i ekspres do kawy marki Illy. Łazienki są na wpół otwarte, z osobną wanną, kabiną prysznicową i zestawem kosmetyków sygnowanych przez firmę L’Occitane. Ostatnie piętro oferuje znakomite widoki na dzielnicę Pudong, natomiast piętra 18., 19. i 20. są piętrami klubowymi. Poziom wyżej znajduje się salonik executive, gdzie wieczorami można napić się dobrego drinka, a w ciągu dnia serwowane są napoje bezalkoholowe

jumeirah-shanghau

Restauracje i bary

W lobby na parterze mieści się bar, a tuż obok restauracja Arte Café and Lounge, gdzie serwowane są śniadania, lunche i obiady w formie bufetu. Na wyższych piętrach hotelu znajdują się kolejne restauracje: Shang High, japońska J-Mix oraz Grill Room.

Zaplecze bankietowo-konferencyjne

W hotelu są dwie sale balowe: Grand – mogąca pomieścić do 800 osób, oraz The Himalayas – na 350 osób. Imprezy można także organizować w hotelowym ogrodzie o powierzchni
5 tysięcy mkw., który mieści się na szóstym piętrze.

Rekreacja

Jumeirah Himalayas Shanghai posiada dobrze wyposażoną siłownię i kryty basen, do których wstęp mają także osoby z zewnątrz (po wykupieniu karty członkowskiej), więc podczas mojej wizyty była to jedyna część hotelu, w której nie ustawał gwar.

Ocena

Co prawda hotel nie może poszczycić się idealną lokalizacją, ale jeśli głównym celem naszej wizyty w Szanghaju jest biznesowa dzielnica Pudong, to jest to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji noclegowych. Idealne połączenie luksusu i stylu marki Jumeirah z atmosferą Dalekiego Wschodu. Dodatkowym plusem jest przyjazny personel, który w większości włada płynnym angielskim i stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom gości.

Cena
Od 1000 złotych za pokój Deluxe za noc


Jumeirah Himalayas Shanghai

Ul. 108 Mei Hua Road, Shanghai, Chiny.
Tel. +86 21 3858 0888