Tried & Tested: Awangarda w hotelu Andel’s w Łodzi

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ten jeden z najpiękniejszych w Polsce hoteli biznesowych wyróżnia nie tylko design i dobra kuchnia. Słynie on również z doskonale wyposażonego centrum konferencyjnego o powierzchni 3100 m2. O andel’s Hotel można powiedzieć: przestronny, nowoczesny i elegancki. Utrzymany w stylu nowojorskich loftów, jest artystyczną przestrzenią zaadaptowaną na potrzeby XXI wieku.

Za fasadą z czerwonych cegieł, wydobywającą zabytkowe detale dawnej przędzalni i łączącą je z elementami współczesnej architektury, znajduje się 278 pokoi i apartamentów. 216 pokoi dwuosobowych (w tym 123 typu twin), 52 suity i apartamenty z aneksem kuchennym przeznaczone na dłuższe pobyty, 4 dwupoziomowe pokoje typu Maisonette, Maisonette Deluxe – usytuowany na dwóch piętrach, z tarasem i wspaniałym widokiem na Łódź oraz 4 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Standardowe pokoje są wąskie, ale wysokie, co wynika z oryginalnej architektur. Surowość ceglanych i białych ścian kontrastuje z żywymi kolorami ekskluzywnych materiałów wykończeniowych, które nie przez przypadek mają ten sam motyw kwiatowy. Wzorowany jest on na twórczości malarskiej Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego, który stworzył słynny alfabet wykorzystany w logotypie Łodzi. Oryginalne łuki i belki zostały zachowane, dlatego pokoje różnią się wyglądem.

Pokój Hotel Andels w Łodzi

W 165-metrowym apartamencie prezydenckim kondygnacje zostały połączone zabytkowymi, żeliwnymi i krętymi schodami, odzyskanymi z jednego z budynków kompleksu. Na piętrze znajduje się stylowa biblioteka, z której można wyjść na ponad 100-metrowy prywatny taras i oglądać panoramę Łodzi.


Andels Hotel

Ul. Ogrodowa 17, Łódź, Polska.
Tel. +48 42 279 10 00