Tried and Tested. LOT, Warszawa–Chicago w klasie biznes

Autor tekstu: , Data publikacji:

Moją uwagę zwrócił bardzo przemyślany układ półek: dwie na kosmetyczki, wąska na buty i duża na torbę. Pomyślano także o miejscach, w których można położyć czasopisma, m.in. katalog Duty Free z bogatą ofertą. Obok ekranu telewizora (działającego na dotyk) znajduje się wieszak na marynarkę, gniazdko zasilania, gniazdo na pendrive oraz sensory do elektronicznego zasłaniania okien.

Wybór filmów jest duży i co ważne – można oglądać najnowsze produkcje w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Rzecz wyjątkowa, to lusterko powiększające w toalecie, które zapewne wzbudza entuzjazm pań.

Wrażenia

Pojawienie się Boeinga 787 Dreamlinera to rewolucja nie tylko na polskim, ale i na światowym niebie. To samolot bardzo nowoczesny, oferujący wysoki standard podróży – przy konkurencyjnej cenie. Start i lądowanie są niemal nieodczuwalne, bezgłośne. Najmocniejszą stroną Dreamlinera jest to, czego nie widać. To dużo lepsze powietrze na pokładzie. Lot nie męczy, a przeciwnie – ożywia. Może to zasługa ciśnienia, które jest utrzymywane dla wysokości 1800 m, a więc aż o 600 m niższej niż w innych samolotach. Zmniejsza to efekt choroby wysokościowej, zawroty głowy, a w połączeniu z o 8 procent większą ilością tlenu, wyższą wilgotnością i lepszą filtracją powietrza sprawia, że dzień po podróży Dreamlinerem nie jest dniem straconym. Na lotnisku w Chicago wylądowaliśmy o 15.43 – ponad pół godziny przed czasem. Polecam!

ceny

Bilet w obie strony na trasie Warszawa – Chicago:
w klasie Economy – od 2046 zł (ceny promocyjne od 1799 zł);
w klasie Premium – 4706 zł;
w klasie Business – 10156 zł.