Tried & Tested: SIXT rent a car

Autor tekstu: , Data publikacji:

SIXT AG powstała sto lat temu w Monachium, a jej założyciel Martin Sixt zaczynał działalność z kilkoma autami. Dziś firma ma ponad 4000 punktów na całym świecie. „Business Traveller Poland” przetestował firmę w Polsce. O swoich wrażeniach pisze Marzena Mróz.

W Polsce Sixt działa od 2000 roku, a licencję powierzono spółce EuroRent. W 2008 roku SIXT Polska został liderem rankingu „Gazele Biznesu” a magazyn „Business Traveller” w Wielkiej Brytanii uznał SIXT za jedną z najlepszych w Europie. W Polsce firma oferuje ponad 1000 aut,także samochody dostawcze, limuzyny z kierowcą, usługę Flexi lease i wedding service.

Formalności

Samochód można rezerwować na kilka sposobów: przez stronę www.sixt.pl, wysyłając maila na adres rezerwacje@sixt.pl lub dzwoniąc do Centrum Rezerwacji +48 22 511 15 55.

Ja wybrałam rezerwację na stronie. Nic prostszego! Wpisałam miejsce odbioru samochodu na lotnisku w Warszawie, wybrałam datę, godzinę, grupę BMW 3 Series (nie konkretny model) i swoje dane. W odpowiedzi otrzymałam kwotę do zapłacenia, formę zapłaty (wybrałam kartę kredytową) oraz informację, że aby wynająć ten samochód, trzeba mieć ukończone 25 lat i prawo jazdy od 3 lat.

Oba warunki spełniam i wkrótce otrzymałam potwierdzenie.

Samochód

Zgłosiłam się do punktu SIXT, pokazałam dowód tożsamości. Do podpisu wręczono mi umowę oraz kontrolną kartę z opisem technicznym samochodu i rysunkami w razie ewentualnych kolizji. Pozostało jeszcze obejrzenie auta i krótkie przedstawienie funkcji i elektroniki w tym modelu.

Auto – czyste, lśniące, czarne BMW 318d combi – zrobiło na mnie miłe wrażenie. Spodobały mi się wymiary – nie za duże kształtne autko z dużym bagażnikiem i automatyczną skrzynią biegów. Nie będę opisywać zalet marki, bo od tego są specjaliści, jednak wyliczę parę atutów z kobiecego punktu widzenia: automatyczna skrzynia biegów, świetne przyspieszenie, estetyczna, intuicyjnie zaplanowana deska rozdzielcza, wygodne fotele. Może pomyślę o kupnie? W leasingu oczywiście.

Zwrot

Po przejechaniu prawie 600 km oddałam samochód (z pełnym bakiem) na parking lotniskowy, choć mogłam to zrobić w dowolnym punkcie SIXT, nawet za granicą. Nie miałam kłopotu z trafieniem – na drodze do lotniska wszędzie znaki „Car Rental Return”, dojechałam więc jak po sznurku. Procedura zwrotu trwa kilka chwil. Oddaje się dokumenty, kluczyki, pracownik sprawdza stan techniczny i poziom paliwa.

Wybór

SIXT oferuje kilka grup samochodów. Marki ekonomiczne to Ford, Skoda, Nissan, Kia, Huynday, Opel. W grupie premium znajdziemy Volvo, Mercedesy, BMW. Najlepiej zajrzeć na stronę internetową, gdzie oprócz cen standardowych można znaleźć super oferty promocyjne.

Naszym zdaniem

Duży wybór samochodów, szybka i profesjonalna obsługa, łatwa procedyura, inne ciekawe oferty np. leasingu i sprzedaży. Ugruntowana pozycja wśród stałych klientów. Polecamy!


SIXT

Ul. , , Polska.
Tel. +48 22 5111555